Parotěs nebo parobrzda? Co to vlastně je?

preview_player
Показать описание
Během montáže sádrokartonového podkroví jsem si říkal, že by stálo za to ukázat co to vlastně je parotěs a parobrzda a jaké jsou v nich rozdíly.
Já jsem používal inteligentní parobrzdu od Isoveru a pokud jsme někde neudělali nějakou zásadní chybu, mělo by to pomoci skladbě pod a mezikrokevní izolace v tom se lépe v různých ročních obdobích poprat s veškerou vlhkostí kterou běžná rodina v domě generuje a která se nevyhnutelně tlačí směrem ven z domu právě přes izolace, které může nenávratně zlikvidovat.

#parotes
#podkrovi
#izolace
Рекомендации по теме
Комментарии
Автор

Jsem rád, že přesně tuhle fólii i pásky jsem použil při rekonstrukci svého domu a můžu vše řečeno potvrdit. Pracuje se s ní skvěle. Jen je pravda, že jakmile pásku nalepite křivě třeba, tak už neodlepite. 👍👍👍

milandouda
Автор

Tak díky, tomuto skvělému videu, konečně vím jak to funguje, jdu na to.🎉 díky jsi super lektor. Pecka instruktáž.✌🏻🫵🏻🥇

pavelhejl
Автор

No konecne vim co to je. Nedavno jsem narazil na cloveka kterej dela dozory na drevostavby, a zminoval se o parobrzde/parotes. pochopil jsem k cemu to slouzi ale presně dukladne vysvetlene jsem to nemel. DIKY a super video

zbynek
Автор

v případě podkrokevního použití pir desek s hlidínkovou vrstvou je už parotěs/brzda zbytečnou vrsvou (pakliže se zalepí předěly)?

johyko
Автор

Ahoj, mohu poprosit o odkaz kde bych našel ten postup výroby vlastní manžety z fólie, mám tu různé průměry prostupů a moc by mě to pomohlo. Díky

MSTEPIK
Автор

Není to ve videu dostatečně zdůrazněné, ale parotěsy jsou obecně určené pro difuzně uzavřené skladby, zatímco parobrzdy pro difuzně otevřené skladby, kde každá další vrstva směrem do exteriéru klade menší a menší difuzní odpor. Nelze to zaměňovat a u difuzně uzavřené skladby je opravdu důležité nenechat do skladby nikde ani menší dírou pronikat vzduch z interiéru. Před jakoukoli kutilsko-svépomocnou zateplovací aktivitou bych fakt doporučoval konzultaci s projektantem.

ptygr
Автор

Multitape na obyčejný parotěs a pak hned zpět k 4x dražímu Isover, super záběr :)

petrdrazdil
Автор

videa máš super jsou k věci a poučné. dík moc že tomu dáváš čas

zorza
Автор

Ahoj máš prosím někde odkaz na tu výrobu manžety?

tomasnep
Автор

Ahoj, děkuju za info. Mají to vymakaný, ale stejně těm moderním materiálům moc nevěřím. Myslím s perspektivou desítek nebo spíš stovek let.

vidlak
Автор

Ahoj dobrý den,
Neměly by být přesahy fólie opačným směrem?
Z nějaké fyziky kdy pára bude stoupat po štěně a případný kondenzát uvnitř izolace bude stékat dolů? Takhle se zastaví a udělá to tam misku vody a následně odlepí tu lepenku nebo se pletu?
Díky Marek.

marekpospisil
Автор

Zdravim Hustej Vercajk? vedel by si mi napisat, kde najdem nejake video na vyrobu tych prostupovych manziet? Dik za odpoved.

jozefangelovic
Автор

mna zaujima stavba tej priecky hore na nej je parozabrana ? nebude sa v tych uw profiloch zrazat? dakujem

VeronikaLipšayová
Автор

Takze davat reflexni folii nad sadros jsou vyhozene penize kdyz tam je parozabrana a 30cm vata?

beatlesak
Автор

dobrý den, Díky za osvětu pojmů :-) mám na Vás technický dotaz: dokončuji difůzně otevřenou dřevostavbu (izolace vata a parobrzda). Jen v místě vchodových dveří kde je slabší stěna mám doporučeno izolovat polystyrenem s tím, že má vyšší izolační účinnost. Mám v tomto místě použí parotěs.fólii, nebo stačí parobrzda? Díky za info a přeju ať se daří :-)

albart
Автор

Jsem trochu skeptický. Folie, se kterou se maximálně příjemněji pracuje. Vypadá, že má hutnou strukturu. Ale o nějakým "smart" propouštění vodních par, to považuju jen za odvážný marketing. Co nutí páry stoupat? Parciální tlak par. Když si uděláš pokus a paro propustnou folií, kdy si nad hrneček vařící vody dáš kousek paropropustné folie, pára folií bude procházet - je tam dostatečně velký parciální tlak par. Situace na střeše je ale mnohem rozdílná. Kdy páry nemají takový parciální tlak a folií nebudou procházet. A to se bavíme o paropropustné folii. Vyzkoušej tu tvoji folii. Dle mého soudu bude brzda i nad hrnkem horké vody.

vladimirkubicek
Автор

Zdravim, mam dotaz ktery nesouvisi s timto videem. Jak to vypada s videi z vyroby betonovych desek? Budou jeste vubec? Diky.

lukasprichystal
Автор

Jen malá poznámka, vždy to záleží pouze na správně provedené izolaci, vlhkost v obytných prostorách se pohybuje cca 50-60 proc.což je defacto nula proto aby nějaké páry procházely přes SDK a izolaci.A navíc velká část se rozptýlí do stěn, příp.SDK a posléze při snížení vlhkokosti se vrací zpšt do prostoru.Parozábrana má opodstatnění v koupelnách a vlhkých provozech, jinakje to pouze skvělý kšeft pro výrobce.Všechy opravy které jsme prováděli byly o tom, že byla špatně udělaná izolace a vytvořil se tepelný most.Ty mikropáry kterými výrobci straší, jsou tak mikro, že nikdy samy od sebe nezničí izolaci, pouze špatně provedenou, ale to už nejsou mikropáry.

zdeneksurovec
Автор

Já se hrozně omlouvám, ale ten rozdíl parotěs/parobrzda pořád nechápu. Znamená to zjednodušeně, že parotěs je igelit a parobrzda je igelit s dírama? Obrázky a čárky na igelitu fakt neřeším. Jde mě o princip. 😉

RobertKocian
Автор

Ja tomu sice nerozumiem ale hlinikova paska je na vzduchotechniku.🤣😂🤣😂

dusan.racicky
join shbcf.ru