Csík Zenekar - Szórakoztató muzsika

preview_player
Показать описание
A Csík Zenekar Szórakoztató muzsika című dala az 1994-es Boldog szomorú dal című lemezről.

„Boldog szomorú dal”
Népzene Erdélyből és Magyarországról

A hagyományos magyar parasztzenét játszó Csík Zenekar 1988-ban alakult Kecskeméten. Az évek során számtalan hazai és külföldi koncerten és táncházban tették népszerűvé magukat és a magyar népzenét. A szakmai közönség elismerését bizonyítja, hogy 1992-ben elnyerték a Népművészet Ifjú Mestere címet és a Kiváló Művészeti Együttes díjat is. Eddig két műsoros kazettájuk jelent meg „Be sok eső, be sok sár” és „Két út van előttem” címmel.
„Ezzel a válogatással, melyben erdélyi magyar és román összeállítások, valamint magyarországi dallamok is hallhatóak, a magyar népzene szépségét és változatosságát szeretnénk bemutatni. A lemezen elhangzó népdalok és táncmuzsikák a Zenekar eddigi munkáiból adnak ízelítőt.
Albumunk érdekessége a ritkán hallható észak-mezőségi muzsika.
Erdőszombattelkén általunk gyűjtött felvételek alapján készült a címadó menyasszonykísérő.
Az itt élő Varga „Balog” László prímás és zenekarának játékát igyekszik híven visszaadni ez az összeállítás.
Erdőszombattelke kis falu, Szamosújvártól észak-keletre fekszik, Szépkenyerűszentmártontól 6 km-re. Ugyaninnen származik a Szórakoztató muzsika is, amely magyar, román és cigány dallamokat tartalmaz, példázva az itteni falvak különböző nemzetiségeinek évszázados együttélését, Erdély etnikai sokszínűségét.
A bogártelki (Kalotaszeg) Lakodalmi nóta különlegessége a prím és a másodhegedő tercelő játéka. A hajnali nóta verséül, a dallam búzai (Mezőség) változatának szövegét választottuk.
A gyimesi Halotti mars a temetőből hazafelé tartó gyászmenet kíséretéül szolgált. Ezt a felvételt a gyimesközéploki Zerkula János muzsikája alapján készítettük.

Azzal a reménnyel nyújtjuk át ezt a lemezt, hogy meghallgatása épp olyan örömet okoz mindenkinek, mint amilyet mi éreztünk amikor elkészítettük.”
Csík Zenekar

Zenei rendező: Halmos Béla
Hangmérnök: Beke Tamás, Nyíri Sándor, Szurmay Gábor
Kiadó: Fonó Budai Zeneház

A Zenekar tagjai:
Csík János /hegedű, ének
Mészáros Tibor / hegedű
Majorosi Marianna / ének
Dresch Dudás Mihály / tárogató, furulya, szaxofon
Nagy Zoltán / cimbalom
Vass Lóránt / brácsa, kontra
Csente Tibor / bőgő

Közreműködnek:
Kunos Tamás / kontra, brácsa
Liber Róbert / bőgő
Németh Ferenc / ének

Köszönjük hogy meghallgattál minket!
Рекомендации по теме