Український музей-архів у Чикаго ховає секрети українських емігрантів

preview_player
Показать описание
Секрети українського музею архіву в Чикаго. Музейна бібліотека налічує понад 22,000 одиниць: рідкісні книжки, періодика, монографії, наукова та художня література. Архів зберігає історію української еміграції та життя українців у США.

Украї́нський Архі́в-Музе́й — музей, заснований Сіменович-Сіменс Мирославом у Чикаго в 1952 р. У 1953 р. створено тимчасову кураторію музею. Загальні збори її відбулися у 1954 р. за участі 65 членів у домі УНСоюзу. Президентом Ради директорів обрано Мирослава Сіменовича. Директором Управи музею став Юліан Кременецький. Музей відкрився першою виставкою у грудні 1954 р. в залі старої школи о. Василіан. Виставку відвідало 637 осіб.

У музеї зберігається майже 100 тисяч одиниць пам’яток архівних матеріалів з історії та культури України, унікальних реліквій славного минулого українського народу – від козацької доби до новітньої, котрі розповідають про національно-визвольні змагання та шлях до незалежності. Бібліотека нараховує понад 25.000 одиниць.

Для відвідувачів відкриті зали з відділами декоративно-прикладного та народного мистецтва, старовинних ікон, історії козацтва та визвольних змагань, пам’яті жертв геноциду 1932 – 1933 років в Україні, нумізматики, філателії, боністики, кімнати американського сенатора В. Дудича та історії українських-американських ветеранів.

У музеї формується новий підхід до роботи, який включає інтерактивні експозиції, активну співпрацю зі засобами масової інформації, громадськими організаціями, різноманітними фундаціями,американськими музеями, сучасну рекламну діяльність, активне впровадження в систему Інтернет інформації про виставки, окремі музейні пам’ятки.

У серпні 2020 року було представлено оновлену експозицію музею, до якої увійшла виставка розроблена Національним музеєм Голодомору-геноциду «Нас вбивали, бо ми – українці»[1]. Реалізація цього проєкту стала можливою завдяки співпраці з Фундацією Українського геноциду в США (голова Микола Кочерга).

#нінаукраїна #україна #ukraine

ПЛЕЙЛІСТИ НА НІНА УКРАЇНА / NINA UKRAINE:

Дякую за перегляд Секрети українського музею архіву в Чикаго [українці в США]
Рекомендации по теме
Комментарии
Автор

Величезна подяка вам
за працю !
Воля понад усе !

ОлександрЧорний-дц
Автор

Дцже вдячна за таку корисну і цікаву інформацію. Моя двоюрідна прапрабабуся також була емігранткою третьої хвилі. До неї ж потім виїхала і бабуся. Так утворилась американська гілка нашої родини. Я чула історії того як з Німеччини молодь рятувалась виїжджаючи в США. Але мої батьки про це знають досить мало. І дійсно з даного відео все стало на свої місця. Дякую за вашу працю.

malvinka_garrett
Автор

Ніна-Україна, дякую за вашу працю, наснаги вам і здоров'я 👍🇺🇦🇺🇦🇺🇦

ВолодимирІгнатов
Автор

Яка ж жінка архівіст чудова, інтелігентна, гарна, добра, мила, розумна приємна людина !!💙💛🇺🇦🇺🇦🇺🇦🇺🇦🇺🇦🇺🇦
(Як і інші робітникі музею)
Пишаюся такими людьми, такими Українцями, де б вони не жили.
Слава величній Україні.

frederikfrancis
Автор

Ніночка, ти як завжди молодець.як приємно це бачити.дякую.🇺🇸🇺🇦

Emma-yhyj
Автор

Українським емігрантам за збереження своєї автентичності 👍👍👍💖💖💖👍👍👍

valyakremen
Автор

Як багато ми ще не знаємо про нашу історію, та історію життя наших співвітчизників. Красно дякую, пані Ніно!

liudmylaolyzarenko
Автор

Ніно! дуже дуже вдячна за вашу працю, це безмежно приємно дізнатись як багато важливих матеріалів збережено. Чудово було б відродити втрачені книги щоб ці зняння повернулись назад в Україну!

nastiadavid
Автор

Дякую за відео. В Анталії є 2 українських товариства, але такої бібліотеки на жаль немає. В Стамбулі священик з Америки деякі молитви читає на українській мові(його бабуся з дідусем ще жили в Україні і навчили його мови) - так приємно.

ukrainian-in-montenegro
Автор

Так приємно, що є люди, для яких Україна не просто територія❤

ГалинаБерезень
Автор

Відразу влупив уподобайку і дивлюсь відео з посмішкою і задоволенням.!!!

dmytro
Автор

Доброго дня! Дякую, Ніночко, за неймовірну подорож в минуле і в одночас в сучасність історичних подій української діаспори. Чудовий музей, який створений справжніми українцями. Щоб зберегти нашу історію, треба було далеко за океан її сховати, на жаль. Дуже приємні жіночки: гарні співрозмовники, знаючи багато секретного та цікавого, вбрання Марії з гарною вишивкою.😍 Галина людина своєї справи та з відкритою душею. Бажаю їм досягнути своєї мети та бути щасливим. Є чому повчитися в них. 😉
Екскурсія 👌😆👍🙋
Велике дякую всім, хто створив та приймав участь у відео 👏🌝

lifemuse
Автор

Хочу подякувати за те, що Ви робите, Ніно! Це дуже круто!

dmytrodichenko
Автор

Дуже поважаю українську громаду в Америці за те, що зберігають пам'ять про своє коріння.
Вподобайка і підписка.

ТетянаК-ум
Автор

Низький уклін Вам усім.Працівникам музею і Вам Ніно.За те, що бережете і лелієте все українське і Україну!Бажаю Вам усіх ласк Божих!Дякую за Вашу працю!

mariakliuf
Автор

добру справу робиш Ніна.усіх благ тобі.

ВасяПетров-ъбш
Автор

Ніночко, привіт! Як завжди, класне, круте і позитивне відео!!! Добре, коли українці, які пам'ятають, хто вони є, не забувають своє коріння та Батьківщину, відкривають такі музеї!!! Дякую! Крим, Донецьк, Луганськ- це Україна!!! Слава Україні Героям слава 💙💛💙💛💙💛💙. Успіхів, натхнення та мотивації!!!

МихайлоХвесик
Автор

Скоро на каналі Ніна-Україна - повна екскурcія по музею, реакція американців на музей та колекція музичних платівок, записаних українськими емігрантами (більше 1500 одиниць!). Музейна бібліотека налічує понад 22, 000 одиниць: рідкісні книжки, періодика, монографії, наукова та художня література. Архів зберігає історію української еміграції. У музеї зберігаються вироби народного мистецтва: вишивка, ткацтво, мосяжництво, інкрустація по дереву, писанки, кераміка, музичні інструменти. Всього понад 2000 одиниць. Також представлені церковно-ужиткові речі кінця ХVIII-го початку XIX-го століть, рідкісні ікони та книжки. Окремі експозиції розповідають про історію України та української громади Чікаґо.

nina_ukraine
Автор

Дуже чудове та пізнавальне відео. Молодець!

foxfox
Автор

Ви робити дуууже важливу річ .Дякую ❤️🇺🇦Колист такі відео будуть #1 в трендах, я мрія про це

annakozlovska