Лікарняний на сумісника: як це працює?

preview_player
Показать описание
Зміни в порядку призначення лікарняних, які набули чинності з 01.01.2023 р., в черговий раз ввели лікарняні сумісникам у підвішаний стан. Ситуація з ними била незрозуміла: чи призначати їх сумісникам, або навпаки не чипати? А якщо призначати, то за яких умов? Зараз вже картина прояснилася. Отже інструкція що робити з лікарняними сумісникам – у цьому відео.

Посилання на попереднє відео по лікарняним:

#лікарняні #больничные #виплати #factoracademy
_____________
Рекомендации по теме
Комментарии
Автор

А чому всі забули про пп.1 п4 ст, 12 Закону 1105 (Застраховані особи.. мають право на страхові виплати відповідно до уього Закону в таких розмірах:.. виходячи з нарахованої заробітної плати (доходу), з якої сплачені страхові внески...) може вже не потрібно платити ЄСВ за сумісників?

ГаннаЄльнова
Автор

Дякую. Це було саме результативне відео з цього питання. Висвітліть, будь ласка, чим і як замінені протоколи та комісії із соціального страхування

ОксанаЛащенкоСамарская
Автор

Вітаю. Якщо лікарняний за основним місцем проведений, за сумісництвом людина може працювати та отримувати заробітну плату?
Чи не буде це порушенням?

МаріяСергенюк-лй
Автор

дякую... а як на рахунок лікарняного по вагітності і пологам якщо працівник працює по договору ЦПХ?

ТаняТаня-сш
Автор

Вітаю! Підкажіть як діяти в такій ситуації: за основним місцем роботи призупинено трудовий договір, тобто виплати лікарняного неможлива, то за сумісництвом можуть виплатити лікарняний і як обчислювати в такому разі розмір виплат?

elenastas
Автор

Перші 5 днів за рах підприємства оплачують обидві організації ?

НатальяВансович-ъг
Автор

Висвітліть будь ласка тему що робити, якщо внутрішній сумісник звільняється з однієї з посад, і зп менша мінімалки, як платиться єсв? Дякую

charmrockindigo
Автор

Тобто якщо сумісник не приніс нам відмову з основного місця, то ми його лікарняний не розглядаємо і наказ з рішенням не робимо?

СвітланаСтародуб-кш
Автор

Спасибо!
М-да-а...
1. Если у работника не одно, а несколько основных мест работы? Законодательством это не запрещено и кроме разъяснений министерств о том, что якобы основное место работы может быть только одним (без ссылок на законодательные нормы, а: "просто мы так считаем!") – это НИЧЕМ не определено!
2. Если работник не имеет основного места работы (ну так он сам определил в заявлении, что его место работы НЕ основное!), т.е., он совместитель, к примеру, на 1/2 ставки с зарплатой ниже минимальной и с ЕСВ менее мин. страх. внеску, одновременно ФОП и начисляет, и платит ЕСВ за себя в размере не ниже мин. страх. внеску. Каким образом будет рассчитываться лікарняний?
3. відмова з основного місця роботи (если у работника оно есть) – какая причина відмови (кроме "пьянства-разгильдяйства и хождения на работу") с основного места может быть? К примеру: работник по основному месту работы получал з/п 2'000грн, а по совместительству 18'000грн в месяц, он пишет заявление "основному" работодателю "прошу відмовити в нарахуванні лікарняних" и получает такую "відмову"? 😁
4. По поводу довідки про середню зарплату за основним місцем роботи – для предоставления её работнику, который предоставит работодателю по совместительству; какие действия роботодавця-"совместителя" за відсутності довідки про середню зарплату с основного места работы?
5. Предположим, что у работника нет основного места работы, а есть 4 мест работы по совместительству. Какой из работодателей-совместителей и каким образом будет определяться для расчёта и выплаты лікарняних? Как вариант – можно устроить видеоконференции между ними и решить, что "так, в этом месяце я буду оплачивать, в следующем месяце другой работодатель, потом следующий, и т.д." 🤪
6. У работника один и тот же страховой случай "с продолжениями". По первому больничному (например, на 16 дней, в т.ч. за счёт ПФУ 11 дней) выплачивает основной работодатель; затем у работника продолжение больничного (на 18 дней) и ему основной работодатель отказывает в начислениях и выплате (если мы спокойно рассуждаем, что в первый раз могут отказать работнику в выплате по основному месту, то почему нельзя предположить, что в первый раз НЕ отказали, а отказали в последующих выплатах???), работник приносит работодателю по совместительству – відмову з основного місця роботи, довідку про середню зарплату за основним місцем роботи. Каким образом работодатель по совместительству будет рассчитывать этот больничный – как первичный, или продолжение (размер средней з/п будет совсем другим, чем по основному месту работы)?

И не забываем, что законодатель по своей тупости не убрал норму из Закона № 1105 про "копію листка непрацездатності засвідчена підписом керівника і печаткою (за наявності) за основним місцем роботи" или НЕ указал, что такая норма действует только для больничных, оформленных в бумажной форме.☹

ЯковО-щч