Війна України та Росії у «Вікіпедії»: хто за цим стоїть

preview_player
Показать описание
В російській Вікіпедії заборонили писати «в Україні», а Крим там – «приєднаний». І тим не менш більшість українців все ще читають російськомовну версію. До 20 річниці енциклопедії розповідаємо про війни, які розгортаються на її сторінках.

Підписатись на наші канали

Ми у соцмережах

#RadioSvoboda #РадіоСвобода
Рекомендации по теме
Комментарии
Автор

Ось тобі й відповідь на те, яка різниця, якою мовою послуговуватись.

mikesteinar
Автор

Потрібно нарешті в ООН просувати резолюцію, щоб інформаційна агресія (одна з частин гібридної війни) прирівнювалася до військового злочину. І тоді не буде ніяких "на" Україні, бо та країна, яка так напише, піде під міжнародний трибунал - від того хто дав наказ, до звичайних писак, які будуть кричати "я же только дравишки падвазил в Освенцим и в википедии писал па приказу".

ВиталийСильф
Автор

Взагалі не користуюсь російською вікіпедією, саме тому, що там брешуть...

dmitrych
Автор

Вже давно ця тема обговорювалась навіть в ФБ

mikegerardtyson
Автор

Велика подяка вам, любі! 👍👍👍
Суперове пояснення! 👏👏👏
💎💎💎💎💎💎💎💎💎💎💎💎

СлавянинРуси
Автор

"Вікіпедійні війни" вже навіть згадувалися в одній із аналітичних доповідей Національного інституту стратегічних досліджень:
*"«війна правок» на одному з найбільш популярних відкритих енциклопедичних онлайн-порталів «Вікіпедія», під час якої на сторінках ресурсу здійснюються масштабні спотворення історії з метою дискредитації України та українців в очах зарубіжної громадськості, створення псевдоісторичного тла для політики РФ, виправдання агресивних дій Росії та воєнних злочинів вищого політичного керівництва РФ тощо. З огляду на це необхідно докласти зусиль, щоби на сторінках цього ресурсу була якомога більш повна, ілюстративна та правдива інформація різними мовами щодо актуальних реалій сучасності, представників сучасної української культури (освіти, науки, політики, релігії, та ін.), історичних подій і постатей України."*

oleksandrzubchenko