Domowy Sposób Na ZGRZYTANIE ZĘBAMI

preview_player
Показать описание
Domowe sposoby na bruksizm są aż CZTERY. W tym filmiku omawiam co możecie zrobić już teraz sami, żeby pozbyć się napięcia w żwaczach i odruchu zgrzytania zębami. Mówię także o tym, jak wyleczyć bruksizm z pomocą specjalistów, botoksu, masaży, a nawet psychoterapii.

#kraków #sprawdźmojekosmetyki

00:00-00:21 Wstęp
00:22-01:04 Objawy bruksizmu
01:05-02:23 Przyczyny bruksizmu
02:24-03:14 Botoks na bruksizm
03:15-03:51 Ortodonta a zaciskanie zębów
03:52-04:12 Fizjoterapia
04:13-04:44 Psychoterapia
04:45-05:16 Domowe sposoby na bruksizm
05:17-06:54 Nie żuj gumy
06:55-07:58 Odstaw twarde przekąski
07:59-11:00 Masaż twarzy na bruksizm
11:01-12:33 Masaż szczęki na zgrzytanie zębami
12:34-14:32 Trick jak rozluźnić mięśnie
14:33-16:13 Konsekwencje bruksizmu

Bruksizm to nie jest tylko zgrzytanie zębami. To także poważny problem zdrowotny, który może objawiać się bólami głowy, bólami karku, szumami usznymi. Dlatego bardzo ważne jest, żeby potraktować ten problem całościowo.

I o tym, jak możecie pomóc sobie w domu, usłyszycie ode mnie w tym filmiku. Bruksizm, to w tym momencie już choroba cywilizacyjna. Czyli dotyka bardzo wielu z nas.

Powiem Wam szczerze, że bardzo często spotykam się z tym, że na fotelu widzę Pacjentów z nadmiernym przerostem mięśni żwacza. Nie w takiej kategorii, powiedzmy bruksizmu chorobowym. Dlatego, że taka osoba nie ma jeszcze dolegliwości bólowych.

Powiedziałam "jeszcze", bo to się wszystko może zmienić w perspektywie czasu. Ale faktycznie widzę, że ten mięsień już jest nadmiernie aktywny, nadmiernie napięty. Wy często mówicie, że macie dużo stresu i ten mięsień nadmiernie pracuje.

To już jest pierwszy krok do tego, żeby rozwinąć objawowy bruksizm, który już będzie bardzo przykrym problemem zdrowotnym, który koniecznie musimy leczyć. Jakie są przyczyny bruksizmu? Przede wszystkim to jest stres.

I tak w 90% przypadków faktycznie stres odgrywa bardzo duże znaczenie. A nasz organizm rekompensuje sobie ten stres takim napięciem, spięciem się I właśnie usztywnieniem tej części na mięśniach żwaczach. Inną przyczyną bruksizmu są na przykład wady zgryzu. Rzeczy, które faktycznie możemy wyleczyć ortodontycznie, pod kontrolą stomatologa czy ortodonty.

I do tego zawsze zachęcam, że jeśli podejrzewacie u siebie bruksizm, żeby zawsze taką konsultację, u stomatologa też odbyć. Po prostu żeby dowiedzieć się, że tą przyczyną u Was jest "tylko" stres. A nie także choroby, które można wyleczyć i w ten sposób pozbyć się tego bruksizmu.

No ale dobra. Miałam Wam tutaj powiedzieć o tym, jak sobie z tym poradzić. Na wstępie jeszcze, dochodząc do tych moich metod leczenia bruksizmu w domu. Chciałabym Wam też powiedzieć, że cały proces leczenia jest procesem bardzo złożonym.

Czy to nie jest tylko jedna metoda, jedna droga, jedna ścieżka i tyle. Ale to jest takie, powiedzmy drzewo. Wy jesteście tym konarem, a Wasze drogi się po prostu rozwidlają. I w zasadzie mamy takie cztery ważne punkty, o których warto pomyśleć w kwestii leczenia bruksizmu. Jeśli chodzi o mój gabinet. O to, co ja Wam mogę zaoferować i o tym, o czym powinniście pomyśleć.

To jest toksyna botulinowa. O tym mówiłam już w innym filmiku, do którego Was przekazuję teraz, bo nie chcę Was zanudzać w tym konkretnym filmiku tym tematem. Tak tylko, na szybko Wam powiem, że faktycznie toksyna botulinowa, czyli ten botoks rewelacyjnie sobie z tym wszystkim radzi. Podajemy toksynę do mięśnia żwacza.

Czasami też to myślę skroniowego. Czyli mięsień żwacz. Mięsień skroniowy. Toksyna rozluźnia te mięśnie. Sprawia, że on się nie napina wtedy, kiedy Wy tego nie chcecie. Czyli super. Cieszycie się przez kilka miesięcy efektem tego braku nadmiernego napięcia, naprężenia. Mięsień trochę zapomina o tym, że tak się może kurczyć. A Wy cieszycie się tym czasem bez bólu, bez napięcia, bez zgrzytania zębami. I po prostu jesteście szczęśliwsi.

Druga gałązka tego leczenia, już nie ode mnie w gabinecie, ale u innych specjalistów. To jest tak jak wspomniałam na początku, stomatolog i ortodonta. Nawet jeśli nie macie wady zgryzu, ale faktycznie jest nadmierne napięcie tutaj w tym obszarze, możecie sobie pomóc, np. zakładając szynę relaksacyjną.

Stosując ją na noc. Która sprawia, że automatycznie trochę bardziej luzujemy wszystko przy stawie. Zęby nie dociskają się jeden do drugiego w trakcie spania. I automatycznie wtedy zyskujecie ten komfort i lepszy dzień bez bólu.
Trzecia gałązka to są zabiegi fizjoterapeutyczne. Czyli masaże twarzy, masaże mięśni, rozluźnienie. To są takie faktycznie bolesne masaże, to nie jest takie przyjemne mizianie. To faktycznie boli, ale naprawdę jest warto połączyć wszystko razem.
Рекомендации по теме
Комментарии
Автор

Dziękuję za porady. Cierpię na to schorzenie i z pewnością wszystko to zastosuje. Dam znać za jakiś czas. Pozdrawiam serdecznie 😊

helapas
Автор

Botoks jest nie dla mnie. Byłam u dwóch lekarzy, za każdym razem okazywało się, że porażone są również inne mięśnie odpowiedzialne za podnoszenie kącika ust, owal też się lekko opuszczał, nawet brwi nie mogłam podnieść jak chciałam. Koszmar. Nie wiem czy botoks został źle podany, każdy lekarz robił to inaczej a mimo to źle.

zaralushlush
Автор

Święte słowa Pani Doktor. Super wykład, niezmiernie jestem wdzięczna, Dzięki milionowe.

alicjasmiityk
Автор

A jeżeli zgrzytały zębami podczas spania nocnego czasami, nie codziennie, np kilka /kilkanaście razy na miesiąc, to czy warto wykonać zabieg toksyna botulinowa?

katarzynakaim
Автор

Czy to prawda ze botoks demineralizuje kości?

kamilakarasiewicz
Автор

Ja mialam botoks, mam szynę, fizjo od roku ponad już się męcze i czekam na termin na artroskopię 😮‍💨

kACZUSZKA
Автор

Dziękuję, dziękuję, dziękuję, właśnie tego potrzebowałam 🙂

magdalenaz.
Автор

czy ktoś używał bear masażer? planuję go sobie kupić ponieważ wygląda naprawdę super

magdalenaegert
Автор

Dzień dobry Pani Moniko :) czy można u Pani wykonać również uniesienie brwi /powiek za pomocą botoksu?

aleksandraszaroleta
Автор

Czy nawyk przygryzania policzków przez sen to także bruksizm?

aed
Автор

Ten bruksizm to rzeczywiście niebezpieczny tik. Moja żona, a wtedy dziewczyna, miała ten problem w dość dużym nasileniu. Dodam jeszcze, że żona ma... "królicze zęby", te górne jedynki są urocze, ale to dodatkowo komplikowało sprawę. Chodzi o... ehm... zeksy po francusku. Zawsze miałem obawę, że nie tylko może mi porysować karoserię, ale w ogóle odgryźć niechcący ptaszka. Na szczęście ten kompulsywny nawyk sam zniknął.
A czy można u Pani "przypiłować" zęby? Ten jeden króliczy ząb jest ciut ciut większy od sąsiada.

michalpowar
Автор

Ja cierpię na potężny bruksizm od dziecka, zęby na tym cierpią masakrycznie, szynę niestety bezwiednie wypływam w nocy. Nikt mi nigdy nie podpowiedział innych rozwiązań.

aluette