A special batch of jerky…

preview_player
Показать описание
AMAZON 25% OFF

MaxJerky is now on amazon! Our whole storefront is 25% off - order and you can win my favorite @campchef grill (Woodwind Pro 36)!

Must be 18+ to enter and this giveaway is not sponsored, endorsed or administered by YouTube. Ends March 12th 2024 at 11:59PM EST. No purchase necessary please see full rules in the survey link.

—————
SUBSCRIBE and RING THE BELL to get notified when I post a video!

PLATFORMS

DISCOUNTS

WEBSITE

FILMED BY
—————
#smallbusiness #beefjerky #chickenjerky #texasbbq #bbq #behindthescenes
Комментарии
Автор

I know jerky is expensive. However, $37.99 for 10oz seems a bit excessive. Especially when I can get 10oz of Jack Links for $11.98 here in cali.

polaris
Автор

It’s also considerably more expensive than jack links beef jerky which is already needlessly expensive. Max jerky is $3.80 per ounce. No that’s not a typo. A 2.5oz bag(which you must buy 4 of at once for $36) is more expensive than a 4oz bag of jack links. Beef jerky is pointlessly expensive. A $20 dehydrator, an $80 trip to a butcher, and a weeks worth of diligence will give you beef jerky under $1/oz.

Technicallyaddicted
Автор

$36 for four, not including shipping? You’re mental.

Scrch
Автор

40 bucks for a few bites? I'll stick to making it myself 😂

iskdurmom
Автор

To everyone who has that one person that makes jerky at home and brings some to work or school for free. Give them a kiss on the forehead for me because they are doing great things for our society

GlitxhyPanda
Автор

U can even see there’s like 3 pieces 🤣🤣🤣

kaydaddy
Автор

bro should be on the FBI watchlist with the first clip💀

Asphaltbro
Автор

I was actually gonna try it until I saw it was almost $40 thats insane

SoniWyd
Автор

More jerky sellers where you spend $10+ a bag and get 3 pieces for jerky

TryPuttingItInRice
Автор

It kinda pricey I just checked it out on Amazon and it’s $37 for a 4 pack. We ain’t that rich max

saucygreg
Автор

This guy is scamming with prices and he atleast knows it. RESPECT 😊

qwertyuiop
Автор

Imagine spending $40 for something you can eat in one minute

AgentMercer
Автор

Not Max trying to lift 20 boxes😭😭but keep up with the business 💪🏽💪🏽💪🏽

palakcoo
Автор

Congratulations man! I remember your story while in Japan you had tried and YOU DID IT! ❤❤

zstrode.
Автор

After seeing the price i think i'll stick to my local jerky instead

obi-nheh
Автор

Notice how the guy with no beard mask is the one pouring the meat into the machine

jfjmuio
Автор

I love the jerky but it’s so expensive!

ifonemodder
Автор

Brother, you’re insane for pricing it the way you did

TwoTwoFourSix
Автор

Anybody notice that forklift just hit the ceiling and kept on going 😂

whitewidow
Автор

$37 for 10 oz of Jerky thats $3.70 per ounce of jerky I think I'l just stick to my walmart brand jerky.

mr.toasty