Sprawdzenie klasy śruby

preview_player
Показать описание
w Zachodniopomorskim Uniwersytecie Technologicznym w Szczecinie
Maszyna ZD100 o zakresie 1000 kN (100 ton) - aktualne wzorcowanie.
Posiadamy dużo więcej maszyn i sprzętu badawczego.
Рекомендации по теме
Комментарии
Автор

Witam! Te siły na zrywanie/plastycznosc dotyczą kierunku wzdłuż osi śruby czy w poprzek? Pozdrawiam!

movecizetodobryfilm
Автор

Pozwolę sobie na jeszcze jeden komentarz - pytanie. Czy istnieje jakiś w miarę prosty sposób przeliczenia momentu obrotowego śruby o danym skoku na siłę jej docisku? Oczywiście jest bardzo dużo zmiennych jak tarcie gwintu inne dla śruby i inne dla materiału w którym jej gwint pracuje, do tego ze smarowaniem lub bez. Rozmiar gwintu No i tarcie łba śruby, które z grubsza możnaby pominąć stosując łożysko wzdłużne.
Nawet szacunkowa, teoretyczna wartość byłaby cenną informacją używając np ściągacza.

TheWroniarz
Автор

Chylę czoła. Nie ma nic lepszego niż wiedza teoretyczna wyłożona przez praktyka.
Brnąc dalej, czy istnieje jakaś opisana zależność ilości potrzebnych zwojów gwintu w miękkim materiale, na którą musi być wkręcona śruba aby tego gwintu nie zerwać lub przeciągnąć przy obciążeniu bliskim granicy plastyczności śruby? Na przykład śruba 10.9 w aluminium, lub 12.9 w stali konstrukcyjnej.

TheWroniarz
Автор

Witam serdecznie. Mam taką prośbę. Buduję dom przysłupowy i cała konstrukcja domu będzie opierać się na kotach regulowanych. Kotwy to śruba M20 DIN 976 kl. 8.8. Natomiast nakrętka to M20 DIN 943 kl. 10.
Jakie maksymalne obciążenie wytrzyma nakrętka (gwint) nacisk będzie od góry. Jest mi to potrzebne do obliczenia ilości kotew które muszę zastosować. Z góry dziękuję
i pozdrawiam

kamil
Автор

Mega sprawa. Czy jestes w stanie zerwać śrube M64 10.9 ? Czy jestes w stanie ją złamać?

martinez_motovlog
Автор


Co mogłem to zostawiłem.
- Pozdrawiam , Paweł.

paweisyn
Автор

20:30 min - Witam. Myślę że gdyby pręt gwintowany był niskiej klasy (mniej niż 4.8) to nakrętka już by się nie kręciła. Miękki materiał nie byłby tak sprężysty.

Maszyna fajna ZD-100, stara pewnie z lat 1960-1975 ale praktycznie niezniszczalna o ile operator jest ogarnięty ;-). Niech zgadnę - program do wykresów bierze sygnał z jakiegoś czujnika ciśnienia w hydraulice?

Widzę że u Pana część zrywająca jest wpuszczona w posadzkę bo wysokość robocza (tam gdzie szczęki i trawersy) są na komfortowej wysokości.

Miło się oglądało. Pozdrawiam.

ukaszpajor
Автор

Ciekawy temat 👍 czy można mieszać śruby i nakrętki różnych twardości?

krystian