Poznaj elementy strategii w grze środkowej

preview_player
Показать описание
Elementy oceny pozycji- GM Artur Jakubiec Arcymistrz Artur Jakubiec wyjaśnia strategie w grze środkowej.
Рекомендации по теме
Комментарии
Автор

Prościej wyjaśnić się nie da, wg mnie bardzo wartościowy materiał i za niego dziękuję :)

arekceglinski
Автор

Dziękuję Panie Arturze za materiał. To jest niesamowite jak szachy zyskują na popularności i ludzie chcą się uczyć/oglądać. Ja jako totalny amator bardziej oglądam niż jeszcze się uczę. Bardzo szanuję, bo to wszystko mogłoby być udostępniane na lekcjach i pewnie nie za darmo. A tu bezcenne lekcje totalnie za darmo:) Nie ma obawy, że może będzie traci Pan przez to tracił klientów? Świetny materiał. To niesamowite jakie dzisiaj są dzięki takiej pracy możliwości nauki szachów.

krystianh
Автор

Dziękuje za materiał :) Robicie fajną robotę! :) mam nadzieję, że będzie kiedyś okazja osobiście się spotkać i zagrać partyjkę. Łapka w górę dla was

Nikodem
Автор

Super materiał. Zebrane najważniejsze elementy w bardzo przystępnej formie. Doskonałe byłyby kolejne części z wyborem na przykład oceny pozycji z partii mistrzów świata. Na tę chwilę bardzo dziękuję za dziś. Świetna robota.

tomaszkania
Автор

Świetny filmik. Bardzo przydatny podział w 7 punktach. Mam ranking ok 1000 stosuje z różna częstotliwością 6 punktów. Słabe i mocne pola niedawno poznałem, tak sobie rozumiem. Ostatnio pierwszy raz zastosowalem świadomie pilnowanie odstalego piona. (gdyby został zbity leglaby struktura i aktywizowalby się skoczek przeciwnika.)

tomaszduda
Автор

Głośne mówienie jest dobre.Polecam to robić również w innych filmach.

blooddrinkus
Автор

Wydaje mi się że kontrola pola f4 jest siła dla czarnych bo np uniemożliwia białej wieży pilnowanie piona e4 który jest broniony jedynie przez hetmana (gdyby nie było kontroli - można by uwolnić najmocniejsza figurę a na tak pustej szachownicy byłby bardzo silny hetman.

tomaszduda
Автор

1:05:16 Zaproponowane bicie wieżą oczywiście też wygrywa, ale czarne mogą jeszcze przedłużać grę. Znacznie bardziej eleganckie i forsowne jest bicie hetmanem z matem w 4 ruchach.

animantus