14.08 Виплати за медичну допомогу пацієнтам з COVID-19 та підозрою на нього ► Брифінг НСЗУ

preview_player
Показать описание
📌1 млрд 874 млн грн отримали медзаклади, які надають стаціонарну допомогу пацієнтам з COVID-19, – на надання цих послуг НСЗУ законтрактувала 241 медзаклад
📌532 млн грн отримали 25 центрів екстреної медичної допомоги
📌 104,5 млн грн отримали медзаклади, в яких працюють мобільні бригади, що виїжджають до людей з підозрою на COVID-19. На сьогодні контракти з НСЗУ за цим пакетом мають 930 медзакладів, в яких працює майже 1700 мобільних бригад
📌49 млн грн отримали медзаклади, які надавали стаціонарну допомогу пацієнтам з COVID-19 у квітні, але не входили в перелік лікарень, визначених для госпіталізації – виплати від НСЗУ отримали 144 таких лікарні.
Частина закладів не отримала оплати за пакетом “Стаціонарна допомога пацієнтам з коронавірусною хворобою у період з 1 по 30 квітня 2020 року”, оскільки МОЗ не надало офіційний лист з підтвердженою кількістю пацієнтів, які пройшли лікування у цих закладах.
З цієї ж причини 7 закладів взагалі не можуть укласти договір із НСЗУ, серед них зокрема є Київська лікарня швидкої допомоги.
✅НСЗУ та МОЗ регулярно аналізують завантаженість лікарень. Так, за липень кількість госпіталізованих пацієнтів збільшилась на 25%, а кількість пацієнтів, які отримували допомогу в інтенсивній терапії збільшилось на 32%. НСЗУ спільно з МОЗ відповідно до постанови постійно відслідковує завантаженість ліжок ІТ. І тільки якщо завантаженість ліжок ІТ досягає 75%, у відповідному регіоні розширюють мережу лікарень, які надають допомогу пацієнтам із COVID-19.
✅Дані щодо завантаженості лікарень показують недосконалість маршрутів пацієнтів в регіонах і нерівномірність розподілу по наявній мережі законтрактованих лікарень. Наприклад, коли у Львівській області почався ріст захворювання, одна лікарня була заповнена, при тому лікарні поблизу були напівпусті. Тому аналізуємо ситуацію в регіоні, а не в одній лікарні.

✅Загалом за квітень-липень до медзакладів було госпіталізовано 31 209 пацієнтів з коронавірусною інфекцією, з них 5 454 пацієнтів отримали медичну допомогу в умовах інтенсивної терапії.
✅Частка пацієнтів серед госпіталізованих з діагнозом COVID-19 які потребували допомоги в умовах інтенсивної терапії складає 16-19%. У світі, зазвичай, інтенсивної терапії потребують близько 25% госпіталізованих пацієнтів.

Національна служба здоров'я України у соціальних мережах:

#НСЗУ #НаціональнаСлужбаЗдоров'я #ПМГ #ПрограмаМедгарантій
Рекомендации по теме
Комментарии
Автор

Пані Оксано, як НСЗУ контролює використання коштів на місцях. Нашій лікарні були перераховані кошти, але ті хто безпосередньо надавав допомогу обіцяних 300% не отримали. Договір діяв з 1.04. по 30.04.20 р. Але хворі поступали і після закінчення строку дії договору. У так званий ізолятор( палата покращеного планування) в терапевтичному відділенні, переводять пацієнтів з підозрою на Covid 19 з інших відділень. Медпрацівники працюють в режимі інфекційного стаціонару, хоча наказу про перепрофілювання нам ніхто не показував( Волинь. КНП" Старовижівська ЦРЛ")

anatoliy
Автор

Чи мають право працівники лабораторії на виплати за ковід в ковід лікарні

сергейГришман-еб