Syndrom oszusta - jak przestać czuć się niewystarczająco dobrym - Magdalena Kluszczyk, Zofia Szynal

preview_player
Показать описание
Dopada ludzi z rozmaitych obszarów życia. Najczęściej – tych ambitnych. Nie omija wysokiej klasy specjalistów, których kompetencje poparte są tytułami i szacunkiem środowiska, wybitnych artystów z nagrodami na koncie, a tym bardziej – zwykłych zjadaczy chleba. Syndrom oszusta to destrukcyjna moc, która pozwala osiągnąć sukces, ale nie pozwala się nim cieszyć.

Czym jest i jak się objawia syndrom impostora? Co myśli i jak zachowuje się osoba nim dotknięta? Jaki to ma wpływ na życie jej zawodowe i prywatne? Jakie są strategie radzenia sobie z tym problemem?

O tym wszystkim opowie psycholożka i coach – Magdalena Kluszczyk w rozmowie z psycholożką, psychoterapeutką i seksuolożką Zofią Szynal, a spotkają się w ramach webinaru Syndrom oszusta – jak przestać czuć się niewystarczająco dobrym.

Magdalena Kluszczyk – Psycholożka, coach, trenerka, uczennica Brené Brown oraz pierwsza w Polsce facylitatorka Playing Big (Tara Mohr). Założycielka Szkoły Odwagi oraz rozwojowych wypraw w asyście psów zaprzęgowych po przejściach „Wędrująca z wilkami”. Specjalizuje się w tematyce wstydu, odwagi, wrażliwości i autentyczności. Autorka trzech książek.

Zofia Szynal – absolwentka psychologii na Uniwersytecie SWPS, certyfikowana psychoterapeutka poznawczo-behawioralna. Ukończyła studia podyplomowe z seksuologii klinicznej i diagnozy psychologicznej. Współzałożycielka wrocławskiej Poradni Zdrowia Psychicznego Na Lepsze.

#psychologia #poczuciewłasnejwartości #zdrowiepsychiczne
Комментарии
Автор

Dziękuje Paniom. Piękne, pożyteczne rady.

mariabidzinska
Автор

A ja dziękuję, wiele wyniosłam z tej rozmowy.

GniewnaRzodkiew
Автор

Dziękuję bardzo. Dużo wyniosłam za spotkania, zwłaszcza w kwestii perfekcjonizmu.

AnnaWyderka
Автор

Na tym samym kanale znajduje się wykład perfekcjoniźmie. Nie jest on zły, kiedy po zrobieniu czegoś (wg nas perfekcyjnie) odnosimy sukces i bardzo się z tego cieszymy. Idąc dalej tą myślą, kiedy się nie uda, możemy mieć poczucie "przynajmniej dałam z siebie wszystko". Ja tak mam. Oczywiście czasem pojawiają się wątpliwości, ale ogólnie określam siebie jako tą zdrową perfekcjonistką. Pozdrawiam perfekcjonistów!

AliceWonderArt
Автор

Kilka fajnych myśli, chociaż czegoś trochę brakowało. Temat rzeka generalnie, więc może warto by było się skupić na pewnych aspektach.

lilijagaming
Автор

Nie dałem rady do końca. To jest przegadane i ciągle powtarzane te same zdania innymi słowami. 

Mogę wam streścić;
Wstyd dotyczy naszej tożsamości, bierz się z naszej historii, nie akceptujemy siebie, boimy się odrzucenia, występuje w depresji i wypadaniu. Trzeba uczyć się swojej wartości.

AlterCaput
Автор

Domy w których była przestrzeń na emocje dziecka itd. a to nie 99.% domów lat 80, 90 tak nie wyglądało? Przecież większość z nas tak miała a nie każdy to ma lub inne zaburzenia, może jest to pokolenie niedowartościowane generalizując, ale też bez przesady. Czy jednak tych względnie normalnych domów było więcej a to tylko mnie się tak wydaje?

biuroadraft
Автор

Pani prowadząca super w przeciwności do gościa

Kawalerka_na_kolkach
Автор

Chwytliwy tytuł za którym wiele się nie kryje. :(

elasza