Klasické mokré holení | Výhody a co vše je potřeba [4K]

preview_player
Показать описание
Klasické mokré holení. Pokud ho jednou vyzkoušíte, je velká šance, že si ho zamilujete. Ukážu Vám výhody a co vše budete potřebovat. Každý chce být přece gentleman 🎩

Pokud mě chcete podpořit, tak dejte like a odběr🙏

------------------------------------------------------------------------------------------------
Little Dream by Dj Quads @aka-dj-quads

#mokreholeni #holeni #ziletka #wetshave
Рекомендации по теме
Комментарии
Автор

Na ukazani jednoduchosti holeni a ze neni treba obav pred porezanim super. Jen mi prijde, ze by to chtelo ostrejsi ziletku - na muj vkus se mi zdalo, ze zustava po tahu hodne vousu...

matbeo
Автор

Jednorázový holítka jsou nejen ekonomický nesmysl. Navíc to ostří není vůbec kvalitní, a když jsou do toho experti, co jsou schopný jednorázový holítko používat 10x, tak to je teprve něco.
Vyzkoušel jsem všelijaký gely, pěny a vždycky jsem byl po holení podrážděný, tak jsem si řekl, že zkusím mýdlo na holení a je to o něčem jiným. Sice jsem podrážděný i tak, ale ne tolik. U mě toho hodně dělá i ta voda plná chlóru. Třeba u babči jsem se mohl holit studenou vodou, podrážděný jsem to vůbec neměl a oholený jsem byl dobře.

Jarmil-Kob
Автор

Chtělo to ještě vzit proti směru, aby bylo oholení dokonalé

jindrichgvuzdoch
Автор

Díky za video.
Pardon, že jsem tak smělý: Jezevec byl za starých dob jistě známkou kvality oproti např. prasečím štětinám. ALE - dnešní syntetické štětky (mluvím o kvalitně vyrobených) jsou schopny mít stejně jemné štětiny a navíc člověk nemusí řešit jejich nasákávání před holením jako u přírodního materiálu, a hlavně se syntetikou člověk neriskuje žádné větší škody, když mu pořádně nevyschne. Přírodní chlupy nasávají vodu do sebe a také se jí po holení zase musí zbavit. Zasmrádlá přírodní srst zvířete při nedostatečném vyschnutí může být dost velký problém. Syntetika je téměř bezúdržbová při srovnatelné kvalitě napěňování. Osobně se držím hesla, že jezevec patří do lesa a prase do chlívku (nebo na talíř). Tvrdší štětiny jsou dobré na tvrdší mýdla, jemnější zase na měkčí a krémovitá. Ale zrovna včera jsem jednoho "tvrďáka" po rozmočení pohodlně rozšlehal i měkkou štětkou. Takže zase tak zásadní to není, podstatná je příprava. Kvalitní napěnění spíše ovlivní tvrdost vody, u velmi tvrdé vody plné minerálů se napěňuje hůře.

Ad horká voda vs. studená voda: Již někteří autoři v 19. století psali o tom, že pravidlo horké vody je někdy ke škodě - kůže se velmi teplou vodou rozmočí "rozpaří" a je náchylnější k poškození žiletkou. Navíc podle některých autorů jsou teplou vodou změklé vousy nežádoucí, protože jejich ohebnost vede k nedokonalému oholení a následnému opakování tahů po rozpařené kůži. Lidem s citlivější kůží mnohdy dělá lépe voda studená.
Moje zkušenost: Omýt mastnotu a špínu před holením horkou vodou s mýdlem - ano, očista před holením je nutnost. Mýdlo rozmáčet v teplé nebo vlažné, ale jde v nouzi i studenou. Namočení tváře před samotným nanášením pěny, oplach mezi chody, oplach po holení to vše jde suprově studenou vodou, pokožka tak netrpí.

A dodám: YMMV, jako u všeho.

jtnachtlauf
Автор

Moja vášeň škoda že tatko je pohodlný a vysral sa nato a používa mach a gél v tube. Ide má roztrhať od jedu

vladimirmudry
Автор

Dobrý vkus. Na stejnou košilku jsem ulovila svýho starýho.

LefavreLaboratories
Автор

ve videu se rika ze jedna ziletka vydrzi 3 holeni, ziletky jsou oboustrane je to kombinace nebo mam v zasobe "6" pokusu ? :D :D :D

Palmvic
Автор

Škoda jen, že se tohle video nedostalo k více lidem. Čechům by prospělo poznat klasické holení.

marekholub
Автор

Ešte by som chcel dodať a zároveň sa spýtať. Ja si penu v miske nešlahám celý život používam proraso za mňa srdcovka vozím si ho priamo z Florencie. Krém alebo mydlo vyšľahám priamo na tvári a to holenie je lepšie viac do kože sa dostane mydlo ake keď ho vyšľahám v miske a potom nanesiem na tvár.

vladimirmudry