Продовжуємо серію відеопорад, в яких пояснює тонкощі нового закону про мобілізацію.

preview_player
Показать описание
🎓 Юристка нашого Фонду Крістіна Приходько продовжує серію відеопорад, в яких пояснює тонкощі нового закону про мобілізацію.

Сьогодні у відео експертка дає роз’яснення щодо зобов’язання для жінок, які здобули медичну або фармацевтичну спеціальність, стати на військовий облік. Це зобов’язання встановлене частиною одинадцятою статті 1 Закону України «Про військовий обов’язок і військову службу».

📚Це положення Закону не нове та було чинним ще до запровадження воєнного стану в Україні.

Аналогічна норма також є у новій редакції цієї статті Закону, зміни до якої набирають чинності з 18 травня 2024 року.

Дивіться відео, де Крістіна пояснює це положення.

✅ПРОЦЕДУРА
Щоб стати на військовий облік, жінкам необхідно:
• звернутись до ТЦК;
• пройти ВЛК;
• після отримання висновку ВЛК про придатність відбувається внесення персональних даних до Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов’язаних та резервістів з подальшим оформленням відповідного військово-облікового документа.

ОТЖЕ, взяття жінок на військовий облік військовозобов’язаних здійснюється після визначення їх придатності до військової служби.

❗️НЕПРИДАТНІ до військової служби, а отже не підлягають військовому обліку жінки, які:
• вагітні;
• непридатні за станом здоров’я.

Наша юристка ЗВЕРТАЄ УВАГУ: взяття на військовий облік не означає, що жінку мобілізують.

Оскільки жінки, які перебувають на військовому обліку, можуть бути призвані на військову службу чи залучені до робіт із забезпечення оборони держави у воєнний час ЛИШЕ У ДОБРОВІЛЬНОМУ ПОРЯДКУ.

🔔Таке уточнення є у редакції частини дванадцятої статті 1 ЗУ «Про військовий обов’язок і військову службу», яке вступить в дію з 18 травня цього року.
Рекомендации по теме