ABD 🇺🇸 🆚 🇹🇷 TÜRKİYE: Market Fiyatları Karşılaştırması! Hangisi Daha Uygun?

preview_player
Показать описание
ABD ve Türkiye'deki market fiyatlarını karşılaştırdık! Hangi ülkede yaşamak daha hesaplı? Bu videoda, şaşırtıcı fiyat farklarını gözler önüne seriyoruz. Siz de izleyin ve yorumlarınızla katılın! Karşılaştırmalar sizi şaşırtabilir!

‼️Önemli not: Montaj sırasında Ayçiçek yağının Türkiye fiyatını 1 litre yerine sehven 2 litre fiyatını yazmışım. Takipçilerimizden özürü bir borç bilirim.

#MarketFiyatları #ABDvsTürkiye #FiyatKarşılaştırması #YaşamMaliyeti #HangiDahaUygun #ABDdeYaşam #Türkiye #EkonomikKarşılaştırma #MarketAlışverişi #FiyatAnalizi #EkonomikFarklar #MarketKültürü #GlobalFiyatlar #YurtDışıAlışveriş #MaliyetFarkları #ABDMarketleri #TürkMarketleri #YurtDışıYaşam #GünlükHayat #TüketiciAlışkanlıkları
Рекомендации по теме
Комментарии
Автор

Soyle hesap etmek lazım; abd'de 1 kilo iyi kirmizi et 20 dolar. Tr'de 700 tl. Abd'de asgari ucret ort 2200 dolar. Tr'de 17000 tl. Abd'de asgari ucret ile 110 kilo et alirken, Tr'de 25 kilo alabiliyorsun. Bunu diger ürünler ile de yapabilirsiniz. Asagi yukari ayni oranlar çıkar. Otomobil olayına hiç girmiyorum, abd'de inanilmaz ucuz.

kimilzararlisi
Автор

Ayrıntılı bir video olmuş teşekkür ederiz, ev kiraları veya oda kiraları için video yapmayı düşünüyor musunuz

mahmut_
Автор

Farkı bir saat çalış bir kilo et al… Maalesef ülkemizde bir çok insan bir kilo et yemek için bir yıl kurban bayramını bekliyor…

gunduzsuleyman
Автор

Güzel video elinize sağlık seviliyorsunuz güzel aile 🧿👍

At
Автор

Fiyatlari guzel soylediniz anlasılır sekilde

bellwho
Автор

Elinize sağlık güzel bir video. Bir de de Amerika'daki Türk marketindeki Türk ürünleri ile Türkiye deki aynı ürünün fiyatını karşılaştırın. Okyanusları geçip gelen ürünler Amerika da belki daha ucuz olacaktır. Alım gücü kısmınıda düşünürsek Türkiye de ne kadar pahalı olduğunu göreceğiz.

hlltas
Автор

Eşinizin güldüğünü ilk defa gördüm.bugün pozitif gününde .yudum ayçiçek 1kg 49.90 kaynak a101.komili zeytinyağı 299 tl

arifkoca
Автор

Hep Amerikada yaşama hayalim var yıllardır keşke gelebilsem. Video için ise gittiğiniz market bi tık pahalı gibi en azından Walmart Costsco gibi yerlere nazaran

MuratSaygii
Автор

Bu market çok pahalı. Baltimore’da primafoods geçen hafta 3 litre riviera zeytinyağı 17 dolar iken soğuk sıkım sızma zeytinyağı 3 litre yağ 45 dolar idi.

nsbozkurt
Автор

Amerıkada temizlik malzemeleri sıvı olanlar konsantredir . Az damla ile çok uzun kullanırsınız . Daha ekonomik olur. Kasko marketini önerırım . Fiyatları cok uygundur

esinanatolia
Автор

Biz Türkiyede hepsini alamıyoruz her ay birazını alabiliyoruz artık aylık alışverişlerimizi aylara dağıttık bu ay detarjan yumşatıcı bakliyat diğer ay meyve sebze yağ süt ondan sonraki ay un şeker çay gibi😅

Emrebey
Автор

ABD'de asgari ücretle çalışan kişiler nüfusun %0.15'ini oluşturuyor Türkiye'de ise bu oran %50. ABD'de çalışan bir kişinin saatlik ortalama ücreti -bunu izlediğim videolardan yola çıkarak söylüyorum- 15 dolar olsa günde 8 saat haftanın 5 günü çalışsa ay sonu alacağı para 2400$. Türkiye'de ise günün 8 saati haftanın 5 günü ve saatlik 90tl'ye çalışsa alacağı para 14.400TL. Arada uçurum var

ewrwfdsewrgserf
Автор

AUSTRALIA KIS OLMASINA RAGMEN SEBZE-MEYVE YARI FIYATINA. SUT HARICI HERSEY BIZDE COK DAHA UCUZ (sut litresi AUD 9 cent Bizde pahali) AMAN ALLAHIM O MERCIMEK- UN NEYDI OYLE, O FIYATA BIZ 2KG + ALIYORUZ 🌏🌏🏖

lizcain
Автор

Birim olarak bakarsak orada aylık 1000 dolar gıda mutfak masrafı türkiyede 10nin tl diyelim.birim olarak bakarsak türkiyeden bi tık ucuz..

Orada enflasyon olmaması ve faiz yüksek olmaması bana tr nin pandemi öncesini hatırlattı.
Eğer orada bir mesleğiniz yoksa tr ile abd nin yaşam standartları arasında pek fark yok.yanlışım varsa beni aydınlatın.ben meseleye birim olarak bakıyorum.

recordmanLLC
Автор

Ayrıca Ayçiçek yağında yanlışınız var Tr de 150 tl değill 50 60 tl civarı litresi

MuratSaygii
Автор

Abi merhaba severek izliyorum sizi ama tr deki fiyatlar biraz abartı en lüks yerde bile tavuk 690 lira yok veyatta ayçiçek yağı zaten etiketlerde fiyatları gözüküyo trdeki fiyatlarda farkında olmadan abartma yapmışsınız bilginiz olsun tr güzellemesi yapma peşinde değilim sadece yanlış olmasın diye yazdım

sefabastekin
Автор

türkiye fiyatlarını çok düşükten almıssınız örnek vernel 66 yazmıssın türkiyede 105 50 tl eksik yazmıssın

husnuugurcetinsoy
Автор

bizde 30 yumurta 4, 80 ila 5.20 euros arasi sizde 6 yumurta 2 dolar yuh yani super kazik yani 30 yumurtayi 10 dolara aliyonuz avrupanin 2 kati . bu ulkede asgari ucret kac dolar acaba . ?

alainmaritime
Автор

Yaşadığınız ülkenin değerini bilin asla aptallık yapıpta buralara gelmeyin, biz buralarda nefes almayı yaşamak diyoruz, bu ülkede 10 milyon İsviçre Düzeyinde yaşıyor kalanlarda onlara kölelik yapıp sürünüyor okumakta bu ülkede bir halta yaramıyor maalesef dayın varsa herşey yolunda yoksa sürünmeye devam, saygılar.

ilkilker
Автор

Bananas are sold individually specially at 69 cents. No way it is per pound at that price. Prices in the US is higher, and could be much higher depending on where you shop. Only if you go to the local markets, you may then see better pricing but highly unlikely lower than Türkiye. But if you have a good job, sorun yok. Good job? Again depends on where you live. $300k a year in Alabama will make you feel like a King but in NYC metro, barely average, after paying income taxes, insurance, property taxes, etc. Again the US is great if you have a good job. If you don’t, you live paycheck to paycheck like about 50-60% of population

lhka