В Одесі пройшов круглий стіл з питань профілактики фактів суїциду серед неповнолітніх

preview_player
Показать описание
Коментарі:
1). Дмитро Головін, генерал поліції третього рангу – Начальник ГУНП в Одеській області.
2). Віталій Капуляк, полковник поліції, начальник відділу ювенальної превенції ГУНП в Одеській області.
3). Юрій Виходець, підполковник поліції, начальник Причорноморського управління кіберполіції.
4). Андрій Костюк, майор поліції, заст.начальника відділу психологічного забезпечення УКЗ ГУНП в Одеській області;
5). Майя Грінько, начальник відділу соціально-гуманітарної роботи та психологічного забезпечення ГУ ДСНС в Одеській області;
________________________________________________________________________________________________________________________________
У ході заходу представники Головного Управління Нацполіції в Одеській області, облдержадміністрації, соціальних служб, Головного Управління ДСНС, Департаменту освіти та науки міськради та інших зацікавлених служб розповіли журналістам про те, як розпізнати, що дитина в біді, та не допустити трагедії.
«З метою попередження суїцидальної поведінки неповнолітніх, поліцейські працюють у тісній взаємодії з представниками інших служб, - зазначив керівник ГУНП в Одеській області генерал поліції третього рангу Дмитро Головін, - тож сьогодні ми зібралися, щоб обговорити шляхи подальшої співпраці в спільній справі - недопущенні розповсюдження даної проблеми на Одещині».
«З початку року на території Одеської області не зареєстровано жодного випадку скоєння суїцидів дітьми, проте мали місце три спроби суїциду. В основному, покінчити з життям намагалися діти віком від 12 до 17 років», - розповів начальник відділу ювенальної превенції ГУНП в Одеській області полковник поліції Віталій Капуляк.
Як правило, причинами спричинення самоушкоджень дітьми є негаразди в особистому житті та маніпуляції батьками.
З дітьми, які здійснили спробу суїциду, та з їхніми батьками та вчителями проводяться профілактичні бесіди, під час яких наголошується на можливих причинах такої поведінки.
Також, враховуючи той факт, що сьогодні більшість дітей має вільний доступ до мережі Інтернет, майже в усіх навчальних закладах м. Одеси та області були проведені лекції на тему: «Безпечний Інтернет».
Крім цього, працівники ювенальної превенції постійно співпрацюють з кіберполіцейськими, які щоденно здійснюють моніторинг ресурсів Інтернет-мережі з метою виявлення інформації щодо груп, які спонукають неповнолітніх до вчинення самогубства та завдання собі тілесних пошкоджень.
Таким чином, на сьогоднішній день вже виявлено трьох підлітків, які є учасниками т.зв. «груп смерті». Також встановлено один факт виявлення надрізів та ран на тілі підлітка, характерний для учасників суїцидальних груп. Зараз встановлюються обставини отримання дитиною даних тілесних ушкоджень та місцезнаходження адміністратора групи в соцмережі, який давав неповнолітньому завдання нанести собі тілесне ушкоджень.
«Усього зараз діє 91 така група, 34 з них вже заблоковані, - розповів начальник Причорноморського управління кіберполіції Юрій Виходець. - Пошук потенційних жертв цих груп та робота щодо встановлення їхніх IP-адрес з метою блокування не припиняється».
Рекомендации по теме
welcome to shbcf.ru