ЩО ми ЇМО і чому ХВОРІЄМО 🥗 Тарілка здорового харчування | Євген Клопотенко і ЮНІСЕФ

preview_player
Показать описание
Дитячий фонд ООН ЮНІСЕФ та Євген Клопотенко в межах ініціативи «Спільно до навчання» та професійними лікарями-дієтологами Мартою Лісевич, Софією Шпак та Оленою Зінченко, за підтримки Швейцарії, почали дуже важливий цикл відео-уроків здорового харчування.

Євген Клопотенко з лікарем-дієтологом Оленою Зінченко поговоримо про те, як харчові звички впливають на наше здоров'я.
Неправильне харчування може призвести до багатьох хвороб. Під нездоровим харчуванням мається на увазі велике споживання жирів - більш ніж 30 % від загального раціону, надмірне споживання цукру (більш ніж 10 %), завелике споживання солі (більш ніж 5 г) на добу та замале споживання овочів та фруктів (менше ніж 400 г на день).
У перші 2 роки життя дитини оптимальне харчування сприяє здоровому зростанню, покращує когнітивний розвиток, знижує ризики набору зайвої ваги, ожиріння та неінфекційних захворювань.
Немовлят рекомендовано годувати виключно грудним молоком, а починаючи з 6-місячного віку доповнювати його безпечними та поживними продуктами. Грудне вигодовування бажано продовжувати до 2-річного віку. Важливо зауважити що сіль та цукор ні в якому разі не можна додавати до прикорму.
Щодо загальних рекомендацій, то споживання енергії (калорії) має бути збалансовано з витратою енергії, тобто фізичною активністю. Щоб уникнути нездорового збільшення ваги, жири, які ви вживаєте мають бути переважно рослинного походження. Тож вам необхідно вживати більше таких продуктів як оливкова олія та оливки, горіхи та насіння, наприклад гарбузове, соняшникове або кунжутне. А також льняну олію і насіння льону. Жири тваринного походження такі як сало, різні види м’яса, вершкове масло і вершки мають складати не більше 10 % вашого раціону.

Зменшіть споживання трансжирів до мінімуму. Зверніть увагу на продукти, в яких містяться трансжири і відмовтеся від їх споживання. Це маргарин, магазинні торти, тістечка, пироги, заморожена піца і заморожена готова випічка. І звісно фаст-фуд з його картоплею фрі. Намагайтесь обмежувати споживання доданого цукру до 12 ч. л. Зверніть увагу, що цукор природно присутній у меді, сиропах, фруктових соках і концентратах фруктових соків. Пийте воду замість солодких газованих напоїв.
Отже, на вашій здоровій тарілці повинні бути: овочі та фрукти у кількості не менше 400 г на день; складні вуглеводи – ¼ вашої тарілки; білкові продукти – ¼ вашої тарілки.

🍗 Курячі нагетси з соусом із журавлини
300 г курячого філе
2 яйця
100 г борошна
1-2 дрібки паприки
100 г панірувальних сухарів
сіль, перець до смаку

Для журавлинного соусу:
100-150 г журавлини
40 г цукру
20 г меду
1 паличка кориці

Покроковий рецепт приготування курячих нагетсів
Куряче філе (300 г) помийте і при необхідності позбавте від зайвого жиру. Наріжте філе зручними шматочками і зробіть фарш. Додайте у фарш за смаком паприку, сіль і перець. При бажанні можете додати й інші улюблені спеції.
Добре відбийте фарш, щоб він став більш щільним і однорідним і нагетси в процесі приготування не розпалася.
Сформуйте з фаршу нагетси - такі собі невеликі котлетки. Візьміть три ємності. В одній буде злегка збите яйце (2 шт.), у другій - борошно (100 г), а панірувальні сухарі (100 г) - в третій. Спочатку обваляйте нагетси в борошні. Потім акуратно занурте нагетси в збите яйце. Головне це зробити швидко, щоб наші котлетки не розпалися. І далі обваляйте нагетси в панірувальних сухарях.
Викладіть нагетси на деко, застелене пергаментом, і поставте на 20 хвилин у духовку, попередньо розігріту до 180°С.
Для журавлинного соусу попередньо розморозьте журавлину (100-150 г), викладіть у сотейник і перебийте блендером. Потім додайте цукор (40 г), паличку кориці та варіть на повільному вогні 15 хвилин. Зніміть журавлину з вогню, приберіть паличку кориці, додайте мед (20 г) і перемішайте. Подавайте нагетси з журавлинним соусом.

🥗 Салат Коул слоу
1 велика морква
400 г білокачанної капусти
50 г сметани не менше 20%
6 г солодкої гірчиці
6-10 г тертого або консервованого хрону
сіль та перець до смаку

Покроковий рецепт приготування салату Коул слоу
Моркву помийте та почистьте. Наріжте тонкою соломкою за допомогою ножа або спеціальної економки з зубчиками. 
Капусту помийте та наріжте тонкою соломкою, використовуючи ніж. Бажано, щоб вона вийшла довгою. Складіть овочі в глибоку миску.
Готуйте соус. Корінь хрону (6-10 г) натріть на дрібній тертці. Якщо у вас є консервований, використовуйте його. Перекладіть в невеличку миску, додайте 50 г сметани не менше 20% жирності та 6 г солодкої гірчиці. Посоліть та поперчіть до смаку.
Перемішайте та заправте салат.

Здорова нація непереможна! #головнещовсередині

Приєднуйтеся до спільноти UNICEF Ukraine у соціальних мережах!
Рекомендации по теме
Комментарии
Автор

Яка цікава тема! Це завжди актуально у будь-який час. Ми маємо знати про це якнайбільше, аби вберегтися від негативних наслідків. Здорове меню поживне і смачне, існує безліч смаколиків безпечних для дітей, та і для дорослих теж. А це зберігає здоров'я і подовжує життя, перевірено!

НаталіяДенисенко-рс