'Завдаток НЕ ПОВЕРНЕМО! Перегляд ПЛАТНИЙ! За таку ціну можна ПОТЕРПІТИ!' Як вдало орендувати житло?

preview_player
Показать описание
Чи варто платити завдаток перед переглядом квартири? Чи справді оренда вигідніша за купівлю? Що робити, якщо орендодавець постійно підвищує плату?  Як не стати жертвою рієлторів-шахраїв? Які переваги дають державні програми на житло?

Ведуча Марія Тучка aka ТУЧА у новому випуску Слей Шоу разом з рієлтором Олексієм Гнучіхом говорять про все, що пов'язане з орендою та купівлею житла. Олексій дає поради, як уникнути шахраїв, а операторка Слей Шоу Аліна ділиться власним досвідом пошуку квартири в столиці.

Розбираємося разом, як уникнути зайвих проблем, коли орендуєш житло, на що звертати увагу при складанні договору оренди та які існують державні програми для купівлі житла. Для кого підійде програма єОселя?  Чи варто ризикувати і купувати житло під час війни? Як правильно оформити договір оренди?

Також ми запитали в одеситів, чернігівців та киян про їх досвід пошуку житла. Скільки платять за оренду, скільки витрачають на комунальні послуги та чи мають досвід винаймання житла закордоном?

Суспільне разом з фондом Повернись Живим оголошують ЗБІР на забезпечення підрозділу безпілотників 14 омбр на Куп'янський напрям 3 мільйони.
Долучайтесь! Кожен внесок важливий!

00:00 - Проблеми оренди житла в Україні
02:06 - Особиста історія операторки про оренду в Києві
03:22 - Проблеми орендарів: перевірки та ремонт
04:47 - Конфлікти з орендодавцями
06:12 - Хто такі рієлтори в Україні?
08:12 - Юридичні поради: як поводитися з рієлтором?
09:04 - Знайти житло без рієлторів реально?
12:48 - Схеми шахрайства при оренді
14:39 - Житло в Європі: оренда та правила
17:14 - Яку частину доходу варто віддавати за житло?
17:56 - Іпотека: чи варто брати?
19:03 - Чи варто купувати житло під час війни?
21:01 - єОселя — це вихід?
24:11 - Майбутнє ринку житла в Україні

Ставайте спонсором Слей Шоу за посиланням💅

Слідкуйте за Слей Шоу в соцмережах 💞
Комментарии
Автор

Напишіть скільки ви платите за оренду житла, чи плануєте купувати власне та розкажіть про що мріють люди, які вже мають власне житло?

slay_show_x
Автор

Найбільше мене бісить те що коли я селюсь в готель на 1 ніч, то я маю можливість подивитись відгуки від інших людей, купа фоток, точна адреса і можу обирати по своїм критеріям. А коли це довгостривала оренда, то я не знаю нічого ні про власника, ні відгуки попередніх орендарів, і тд. Було би круто мати якусь базу даних з власниками і квартирами з наявними відгуками.

valerien
Автор

Знімаємо вже купу років, але не одне й те саме житло. Чим далі, тим важче знайти (а в нас ще й дитина і кіт) і ціни такі, ніби мінімалка в Україні від 20 тисяч. Аби гроші були, то легше купити

kseniyaishenko
Автор

слухаю про зп в 2к долл. в Києві до 25 і не знаю, плакати чи сміятись в моїй ситуації...

tatianam.
Автор

Набідкалася я з квартирами. Було всіляке: знімала кімнату, перетерся шнур на сушилці підвісній - мені хазяйка заломила "купуй встановлюй нову, ти зламала". Я кажу "А нічого, що ти встановила її у 2004 році коли робила ремонт? На секундочку, я тоді навчалася у початковій школі". Вона на мене наволала "Як хочеш, а завтра до 12.00 щоб твого духу тут не було, як у готелі, щоб виселилися до обіду". А потім я потрапила до іншої квартири, ріелтор заявляла, що там живе лише хазяйка і дівчинка, і їм треба третя людина. А коли я підписала договір і все оплатила, ріелтор змилася, а натомість прийшов чоловік хазяйки з дочкою і виявилося, що жити ми будемо 5ро. А інший раз знімали однушку бо вже сил не було кімнати знімати. Так нас у перший же місяць затопило, ми просили власників звернутися у жек, нехай зайдуть до тих, хто нас топить, зроблять огляд і приберуть що там тече. Ті кілька разів приїхали, поохали, позаглядали, порадили ставили сіль у стаканах щоб вологу вбирала, насухо витирати ванну як покупалися, а коли вся квартира зацвіла через вологу вже за півтора місяці, всі вугли, дерево, двері, наше майно у тому числі, подушки і простирадла... все. Ми махнули і відправилися у кінці листопаду шукати куди б переїхати. Так ті хазяї натравили на нас свого ріелтора, мовляв "Хазяї не мали нічого рішати, ви там жили, договір робив вас хазяями там, ви нічого не зробили з потопом, так тепер будете ремонт покривати і збитки". Ненавиджу як в Україні справи робляться.

christinab
Автор

Сердечко радіє коли одесити говорять українською 😊❤

TonyTony-eqzs
Автор

Опишу Вам як це відбувається у військових. Власний досвід.
Ви дізнаєтесь в місто яке їдете за день до відʼїзду, починаєте нервово шукати житло, виявляється що в місто куди ви їдете ринок заполонили ріелтори, а власники квартир мало того що по-підіймали ціни, та ще й є багато таких які взагалі не хочуть здавати квартиру військовим. Через знайомих знаходите якесь житло з мінімальними умовами, ріелтор приходить на показ з власником, ви дізнаєтесь, що оренда трохи дорожче, але погоджуєтесь тому що вибору у вас особливо нема і платите ще ріелтору 70%, а не 50% як зазвичай.
Як Вам таке?
Яскравий приклад це Суми.
Також якщо ви дівчина, яка проживає сама обовʼязково почуєте «щоб нікого не водила», навіть якщо ви доросла людина і перебуваєте у довготривалих стосунках 🤬

shiny_
Автор

Ріелтор цей відірваний від світу. Модна за 5 років вийти на який дохід? Пишу як людина, що овертаймить в неділю. І в мене не найнижча зп. Це що таке? Люди, спустіться на землю, альо.

ol_brrr
Автор

Мені так подобається ця аналогія від ріелтора про таксі, коли робиться вигляд, що оцих ріелторів, які просто понакопіювали оголошень і заважають тобі зв'язатися з власником, щоби зняти без цих паразитів, не існує. Типу альо, я б і пішки дійшов, мене не треба підвозити 100м за всі гроші світу.

ruby_impostor
Автор

Київ, живемо у власному вже 4 роки. Вкладалися в новобудову на етапі котловану. Ремонт поки так і не зробили, бо то треба велику суму одразу і кудись звалити (ось тут зокрема починаються проблеми, бо у нас великий собака і двоє котів, ніхто нам хату не здасть), а у нас на сантехніці кеш закінчився, а далі ковід, машина, війна та інші пріоритетніші витрати. Плани на цю квартиру такі: зробити її під себе, пожити ще якийсь час, а потім за першої ж можливості звалити в приватний будинок за місто, а її здавати. 😅 Бо. Люди. Бісять. В будинку багато квартир під здачу, в тому числі подобову. І тихо та спокійно тут не буває. За ті 4 роки, що ми тут живемо, я разів 5 викликала поліцію, бо сусіди тусили до глибокої ночі і срати хотіли на всіх інших. І от що я можу сказати, коли ми будемо здавати цю квартиру, то вона буде обов'язково доступна для людей з тваринами та дітьми. І я покажу який срач у мене інколи буває на кухні, щоб люди не тремтіли в паніці, що щось забрудниться. Це все вирішується грішми. А наявність кота, собаки чи дитини в жодному разі не має бути людям перешкодою жити в комфортному житлі.

ДаряПархоменко-фн
Автор

«Якщо мати нормальну якусь сферу діяльності»
А нормальна це яка? Трохи схарило це формулювання, особливо враховуючи що моя перспективна і цікава сфера діяльності просто зникла з початком повномасштабки. Поділіться мудрістю, семпай.

o_tserber
Автор

Звідки у людини в 20 років 50-100 тисяч доларів... мені 25, і в мене таких грошей ще не було.... на яких таких роботах треба аби батьки працювали, щоб таку суму залишити дитині???

juliaelyul_
Автор

«Слава Богу що це питання не регулюється державою»? Дійсно. Як добре, що з того ніхто не платить податки, як добре, що ні одна з сторін по суті не є захищеною, а ті «договори» по факту не мають ніякої ваги. Особливо зараз коли купа людей залишилась без житла, роботи, звичного життя. Всі на кнопку «комфорт» в уклоні не нажмуть.

kryklyvakateryna
Автор

Ненавиджу ріелторів. Ми ріелтора навіть в очі не бачили, тільки гроші прислали на карту за те що він скинув типу договір щей з купою помилок і нічого не зробив. Ідіотизм повний. При цьому квартиру ми самі шукали по оголошенню

Denisful
Автор

дропніть перелік «нормальних сфер діяльностей» окрім IT, бо моя сфера щось не тойво, не нормальна якась. просто дивно чути про високі зп для молоді, коли навіть на вакансіях найнижчого рівня вимагають пару років досвіду (де його взяти якщо без нього не беруть це як питання про курку та яйце) та роками платять мінімалку((

h.karadzheva
Автор

А ще, цей "експерт" вкотре підтвердив що йому не місце в цьому випуску, коли почав говорити і розраховувати коли вигідно купувати житло коли ні, яка ціна на його оренду і ціна на покупку. Це все круто і треба на це зважати, мабуть, але він забув той фактор що своє житло для людини це своя домівка де ти почуваєшся в безпеці, ти вільний робити що хочеш і ніхто тебе не попросить виїхати з всіма речами, з всім своїм нажитим і устаткованим майном.
Моральний фактор теж дуже важливий а не тільки сухі бездушні розрахунки

dimas_rd
Автор

6:20 ем порівняння з таксистами дивне. Типу якщо ти не можеш дозволити собі поїздку дорожче "комфор", то мусиш терпіти неадекватне ставлення таксиста? І так само має бути з рієлтором?)

di
Автор

Колись здавала своє житло тій самій канонічній сімейній парі яку всі власники так благотворять. Закінчилось все тим, що коли підняла вперше за 7 років оренди плату на тисячу - чулувік почав погрожувати рушницею і виганяти мене з хати, викликали поліцію, наче з горем домовились про те, що вони зʼїдуть - так вони поїхали залишивши ключі у квартирі, але закривши двері, включили газ на плиті та воду у ванній, а також вкрали все, що могли… навіть ручки дверей на шафах поскручували

malinina
Автор

Все життя до 22 року прожила у власній квартирі, і всього, що пов’язано з орендою - від майже пів зп орендодавцю в місяць, до приколів життя в чужій квартирі типу не можна з тваринами, з дитиною теж можна не скрізь- і знати не знала. Але повномасштабка внесла свої корективи, і наразі вимушені жити на орендованій. І вимушені платити немалі гроші за умови, м’яко кажучи, ним не відповідні. Дуже чекаю, коли зможу повернутись додому, тільки би наша квартира залишилась неушкодженою…
І так, мені в принципі пощастило з хазяїном, бо бачу, які можуть бути приколи з власниками.
А про ріелторів - це окрема пісня 😅 теж можна багато чого сказати, але скажу одне - якого біса і за що більшості з них платити гроші, якщо вони роблять тільки те, що викладають оголошення та показують квартиру, а коли тобі треба знайти іншу або допомогти комусь з пошуками, ти їм дзвониш та просиш допомогти згідно з тим, які тобі треба умови, вони ж не перетелефонують і не запропонують варіанти!

InnocenceInsanity
Автор

Переселенці із 2015року) спочатку 5+років жили у першій квартирі яку вдалось зняти у ті часи. Вона була нууу у життєздатному стані але видно що ремонт робили десь у 2000х. Нам піднімали оренду на 250-500грн кожні пів року. Особливо якщо щось у цій квартирі зламалось. На хвилиночку техніці там було вже років 15. Ламалось там багато чого і часто. Інколи ми не казали про це і самі замінювали. Це був знос через роки, а не тому що ми зламали. І в квартирі доречі з кожним роком було все холодніше і холодніше, тому що цар-балкон почав протікати і пропускати холод. Нам підняли оренду зразу на 2.5к і привʼязали до курсу евро. І ми зʼїхали у новий ЖК. Це був 2021р. Зняли однушку із новим ремонтом біля метро)ціна звичайно в два рази вище за ту що була. Зато хата нова тепла. Через повномасштабну знову переїхали і зараз знімаєм у іншому новому ЖК за 500 долярів. І тут ціни на оренду виросли і такі квартири зараз здають по 700-1000долярів 😢 Коли дивишся ринок оренди то жах.. думаєш хоть би не виселили бо то пи-дець буде..

КристинаЧеботарева-йе