Final de an de excepție pentru Ana Bogdan

Показать описание
LIKE SHARE SUBSCRIBE

INSTAGRAM: @steauatvofficial
WEB: CSA STEAUA BUCURESTI

Jucătoarea de tenis de câmp Ana Bogdan are un final de an de excepție. Sportiva legitimată la clubul Steaua București a câștigat la finalul săptămânii trecute cel mai important trofeu al carierei, după ce s-a impus în finala ITF de la Dubai în fața ucrainiencei Daria Snigur cu 6-1, 6-2.

Înainte de a ridica trofeul în Emirate, tenismena în vârstă de 27 de ani a mai obținut două rezultate excelente în turnee ITF: a câștigat turneul de la St. Ettiene și a jucat o semifinală la Nantes. Iar Ana nu se oprește aici. În această saptămână, Ana Bogdan evoluează din nou în Hexagon, la turneul ITF de la Limoges.

Totuși, între două avioane, sportiva clasată pe locul 105 WTA și-a făcut timp pentru un interviu în exclusivitate pentru Steaua TV.