Новий Світ - Life Sucks (1997)

preview_player
Показать описание
00:00 1. Life sucks - її нема
04:50 2. Пластикові цілунки
08:39 3. Позбавлений ілюзій
13:05 4. Сльози
18:23 5. Пісня
22:00 6. Подих снів
28:36 7. Дивиться на зорі
33:59 8. Помаранчеві стосунки

Гурт «Новий Світ» був створений у серпні 1994 року у Києві. На початку назва гурту була на англійській мові - «New World». Учасниками гурту стали Олександр Мустафа (вокал, гітара) та Максим Воронов (вокал, клавішні, аранжування), згодом приєднався Ігор Волков (клавішні, аранжування). У 1995 році на фестивалі «Червона Рута '95» назва гурту змінюється на «Новий Світ». Продюсером та звукорежисером тріо став Іван Шевчук (екс-«The Хостільня»), а серед наставників були музиканти гурту «Скрябін», що створили новонародженому проєктові репертуар для фестивалю «Червона рута '95»; в Севастополі «Новий Світ» став дипломантом серед виконавців танцювальної музики, взяв участь у фестивалі «Перлини сезону '95». У тому ж таки 1995 році група записує свій неофіційний дебютний альбом «Ілюзії». У 1996 році починається розквіт творчості гурту - «Новий Світ» бере участь у фестивалях «Територія Данс '96» та «Зірки майбутнього '96», а також з допомогою лейбла МО «Гарба» випустив два максі-синґли - «Дивиться на зорі» та «Світ, що живе». У 1997 році «Новий Світ» стає учасником фестивалю «Кримські зорі '97» та виграє номінацію «Параду Хіт-Парадів '97» - «Відкриття року». Всеукраїнську славу гурт здобуває після зйомок кліпу на пісню «Світ, що живе», яка ротувалась у музичному хіт-параді «Територія А». Після цього було знято другий кліп на пісню «Сльози» (режисер - Віктор Придувалов), який ротувався в хіт-параді «Хіт-фабрика». У 1997 році група записує свій другий альбом «Life sucks», пісні з якого впевнено очолювали найвищі сходинки у хіт-параді «12-2» на радіо «Промінь». У 1997-1998 роках гурт виступає на фестивалі «Таврійські ігри», а у 1999 році припиняє свою діяльність.

COPYRIGHT DISCLAIMER
Under Section 107 of the Copyright Act 1976, allowance is made for "fair use" for purposes such as criticism, comment, news reporting, teaching, scholarship, and research. Fair use is a use permitted by copyright statute that might otherwise be infringing. Non-profit, educational or personal use tips the balance in favor of fair use. This song is fair use under the U.S. copyright law because it is (1) Noncommercial (2) transformative in nature (3) does not compete with original work and could have no negative effect on its market.
Комментарии
Автор

На фото Мустафа та Воронов. Хлопці товаришують ще з часів музичного училища (де до них якраз і приєднався Волков), але точно не скажу, можливо вони товаришували і до училища. На разі вони й досі друзі, і час від часу виступають в першочерговому складі, без Волкова. Варто сказати, що якраз всі нестандартні на той час ходи в оранжуванні, вплетені в репертуар гурту завдяки саме Волкову. Він активно тоді їздив в Англію, де набирався сучасних сентенцій та звуків, і треба віддати йому належне, завдяки якому "Новий світ" мав таке сучасне оранжування на той час, нетипове для всі отих Фантом-2, Аква-Віта, Оля Юнакова тощо тощо. Прогрес був ледь не щоденний. Якщо порівняти саунд перших синглів "Дивиться на зорі", "Подих снів" (не цей варіант, що є в даній добірці) із пізнішими "Пластикові цілунки", "Life sucks" та синглу "Пісня" - розвиток очевидний. На той час ніхто такої музики не робив в Україні.
Ба більше, не пригадаю який точно то був рік, але якийсь із наступний після бомбового року, в якому вистрілили ТНМК, Катя Чілі, Юля Лорд, Тартак, - в танцювальній номінації фестивалю "Червона Рута" оранжування для майже всіх гуртів, що подались на конкурс, робив саме Волков. І то була насправді сучасна світова музика. Він якраз перед самим конкурсом приносив мінусовки на якесь радіо, здається "РадіоАктивність", і вмикав по кілька хвилин. Це настільки було ново, сучасно і офігезно, що навіть на фоні "Нового світу" це було дуже і дуже потужно. А "Новий світ" тобі був ледь не єдиний гурт в Україні, що створював музику не просто в стилі new age, але й принципово якісно відрізнявся від загального бумц-бумц, що тоді штампувалось під Територію-А, і було все однаковісінько нежиттєздатне.
На жаль побутові справи мали вирішальну вагу в житті хлопців, і гурт розпався, неспроможний продовжити свій такий тоді вдалий старт. Впевнений, що якби "Новий світ" тоді не принипив свою діяльність, і з нього не пішов би Волков, гурт на разі був би одним із легенд сучасної електронної сцени на кшатлт "Скрябіна" чи "Тартака", звичайно, з поправкою на свій стиль.
На разі Мустафа та Воронов роблять музику для себе (це сентенції на майже забуту тематику new age), і виступають на тематичних вечірках у невеликих клубах. На мою думку, сучасні оранжування набагато одноманітніші та прісніші, ніж ті, що були на піку їхньої кар'єри. У Максима Воронова свої музичні вподобання, і вони, на жаль (для мене) не такі цікаві, як колись робив Ігор Волков.

obolonetz
Автор

Пам'ятаю тему "сльози", в хіт парадах була в топі! Музика дуже класна як і лірика, шкода шо були слабо розкручені, їх касет я не бачив, хоча попит на такий жанр був величезний а грали одиниці, ще може Спалахнув шифер, ранній Тартак і все, шкода що пройшло повз(( Добре що через більше ніж 20 років маю змогу прослухати повністю)

andrijandriy
Автор

Я чув "Дивиться на зорi" та "Подих снів" у потужному breaks-жанрі

GDR