2020 Ford Fusion 2.0 ecoBoost oszczędza po montażu instalacji gazowej KME w @AbartAutoGazSerwis

preview_player
Показать описание
Prawie nowy amerykański Ford Fusion 2.0 Turbo o mocy 240 koni mechanicznych po montażu instalacji gazowe KME Nevo Sky Direct w @AbartAutoGazSerwis

Marka i model: Ford Fusion 2.0 EcoBoost
Rok produkcji: 2020
Pojemność i moc silnika: 1999ccm, 179 kW (244 KM)
Przebieg w dniu montażu instalacji gazowej: 42000 km
Instalacja gazowa: KME Nevo Sky Direct 2
Zbiornik LPG: toroidalny 67 litrów
Zasięg na gazie: 600 km
Zwrot z inwestycji: po 18 000 km
Wycena instalacji gazowej:

Abart Auto & Gaz Serwis Wrocław

Historia firmy Abart sięga początku roku 1995 kiedy to aktualni członkowie zarządu założyli spółkę Abart s.c. i uruchomili mały warsztat montujący instalacje gazowe we Wrocławiu przy ulicy Warsztatowej 7. Wspólnicy dokonali samodzielnie pierwszej przeróbki samochodu na autogaz 30 marca 1995 roku. Pierwszym przerobionym na autogaz samochodem był popularny wtedy Polonez.

Dzięki dobrej jakości montażu instalacji gazowych i odpowiedniemu doborowi instalacji gazowych BRC i Lovato firma Abart autogaz szybko przejęła znaczną część wrocławskiego runku samochodowych instalacji gazowych. Po miesiącu zostali zatrudnieni i przeszkoleni pierwsi pracownicy - monterzy instalacji gazowych. Po kilku miesiącach działalności dokonano pierwszej przeróbki na autogaz samochodu z wtryskiem benzyny, co w tamtych czasach było bardzo znacznym skokiem technologicznym.

Po ponad dwóch latach od rozpoczęcia działalności latem 1997 roku firma Abart Autogaz doznała olbrzymich strat na skutek powodzi tysiąclecia, która zaatakowała Wrocław właśnie przez ulicę Na Niskich Łąkach. Dzięki szybkiej odbudowie warsztatu i ciężkiej pracy całej załogi straty zostały powetowane po kilku miesiącach działalności.

Firma przerabiała na LPG coraz więcej skomplikowanych pojazdów co pozwoliło na zatrudnianie i szkolenie kolejnych pracowników, którzy pracują do dziś przy montażu samochodowych instalacji gazowych zarówno w firmie Abart Autogaz jak i wielu innych podmiotach działających we Wrocławiu, na Dolnym Śląsku jak i za granicą naszego kraju.

Na przełomie roku 1999 i 2000 firma rozpoczęła ekspancję na rynek wschodni o otworzyła warsztat montujący instalacje gazowe w stolicji Rosji Moskwie. Niestety jak się później okazało, było to zbyt wcześnie i instalacje gazowe proponowane przez naszą firmę były wtedy zbyt nowatorskie i za drogie na temten rynek.

Pod koniec roku 2001 dokonano kolejnego przełomu w technologii montażu samochodowych instalacji gazowych. Do fabrycznie nowego Forda Mondeo MKIII 1,8i 16v została zamontowana druga w Polsce instalacja sekwencyjnego wtrysku autogazu. Była to bardzo nowoczesna instalacja gazowa firmy BRC typu Sequent FLY, która umożliwiała wtedy przerobienie na zasilanie gazowe praktycznie wszystkich ówcześnie produkowanych samochodów. Technologia ta stosowana jest do dnia dzisiejszego i bez jej wprowadzenia nie byłby możliwy dalszy rozwój branży autogazu w Polsce i na świecie. Dzięki wprowadzeniu do oferty tej instalacji gazowej firma pozyskiwała klientów z Niemiec, gdzie w tamtych latach branża autogazu zaczynała dopiero raczkować.

Kolejnym znaczącym krokiem w historii firmy Abart Autogaz było otwarcie wiosną 2004 roku oddziału w Legnicy przy ulicy Borsuczej. W kolejnym roku został otwarty następny oddział montujący samochodowe instalacje gazowe w Opolu przy ulicy Oleskiej. W tym samym roku firma zmieniła osobowość prawną na Sp. z o.o. Rok ten był przełomowy również dlatego, że firma zaczęła jako podwykonawca montować instalacje gazowe na terenie Niemiec.

W 2006 roku została założona w Leverkusen spółka Abart GmbH, która prężnie działa na rynku samochodowych instalacji gazowych na terenie Niemiec. Posiadałą już 3 oddziały (Leverkusen, Regensburg i Hamburg), a instalacje są tam montowane przez doświadczonych pracowników z Polski, którzy dzięki bardzo wysokim wymaganiom niemieckich klientów stale podnosili swoje kwalifikacje. Dzięki temu mogli jeszcze lepiej wykonywać swoją pracę również w Polsce. W związku z zaangażowaniem się w pracę za zachodnią granicą naszego kraju podjęto decyzję o zamknięciu polskich oddziałów firmy i dalszym prowadzeniu działalności tylko w siedzibie głównej we Wrocławiu przy ulicy Krzemienieckiej 5.
Рекомендации по теме
Комментарии
Автор

Mam instalację KME w tym samym aucie z dobrymi podzespołami auto chleje 10-12 litrów na trasie i 17 litrów gazu w mieście...

DuchPrawdy-cr
Автор

Mam takiego fusiona ale czarnego. Super samochód. Mogę śmiało polecić ale gazu nie założę bo za małe przebiegi robię i może sprzedam zanim się zwróci. Niestety lubię często zmieniać auta

AgeDee
Автор

mam takiego fusiona pali mi 11l. Bardzo fajny woz

rafanowak
Автор

Czy do edga 2.0benzyna z 22r można założyć LPG?

piotrjasinski
Автор

Co powiecie o tych fordach dają radę na tym LPG ?Czy rzuca autem i nie nadają się pod gaz?

MateQk
Автор

Czy da się założyć instalację do samochodów starszych np GMC vandura bo taki planuje zakupić? Da się to zrobić tak żeby dobrze to działało? Słyszałem że w starszych autach nie ma jakichś czujników i przez to instalacja niszczy silnik

AgeDee
Автор

Co ile kilometrów na LPG trzeba robić kontrolę luzów zaworowych w tym silniku

gigigigi
Автор

Ta podłoga bagażnika tak zostanie ? Widać też naruszony plastik przy montażu wskaźnika .A gdzie jest gaz po 3pln? W moich regionach blisko 4

kawawgarazu
Автор

Absolutnie żaden hejt, żeby nie było. Natomiast sprostowania wymagają dwie rzeczy.
Ford Mondeo w Europie nie jest już oferowany, jego produkcja została zakończona bez względu na wersję silnikową.
Po drugie, wiem że da się zamontować instalację gazową do ecoboost-a, ale wasz klient szybko zapłacze. Poprawne funkcjonowanie całej instalacji jest obarczone kilkoma istotnymi warunkami, które są już po stronie właściciela samochodu a wy umyjecie ręce. I to właśnie dlatego, w salonie w którym do niedawna jeszcze pracowałem, należącym do największej w Polsce grupy dealerskiej, po dwóch latach współpracy z prins, który rzekomo posiadał "dedykowane" instalacje, czyli w stosunku do instalacji KME to były takie "serio" dedykowane instalacje do EcoBoost, otrzymaliśmy kategoryczny zakaz oferowania sprzedaży aut z instalacjami gazowymi. Bo zwyczajnie się to nie sprawdzało. Zbyt dużo było przetopionych tłoków, wypalonych zaworów i innych katastroficznych awarii, z którymi wracali do nas klienci a dostawca instalacji umywał od tego ręce, twierdząc że to właściciele aut niepoprawnie dbali o jej funkcjonowanie. Delikatna konstrukcja, materiały i brak większego marginesu na planowanie głowicy, powodują że te silniki nie nadają się moim zdaniem do wsadzania tam gazu. Koniec kropka. Sam mam prywatnie 2.0 EcoBoost w swoim focusie, mieszkam w dużym mieście wojewódzkim i zwyczajnie przyjmuje na klatę fakt spalania średnio 10 - 11/100 przy normalnej dynamicznej jeździe.
Myślę ponadto, że nie ma się co kryć z kosztem takiej instalacji, po co jakieś formularze?

maciekapocaliptic
Автор

co za amatorka, butle wkleili taką, że nie da się używać bagażnika. doskonale kurwa doskonale

mickeycastellano
Автор

U mnie też takie gówno zrobili nawet się nie zapytali jaką chcę butlę wolałbym tankować co 150 km i mieć płaską podłogę a nie taka buła

bakejjaja