ПОКИНУТИЙ БРИГАДНИЙ БУДИНОК ЗАЛІЗНИЧНОЇ СТАНЦІЇ . МІСТО АПОСТОЛОВЕ

preview_player
Показать описание
ВИПУСК РОСІЙСЬКОМОВНОГО ПРОФІЛЮ! *

На початку розвитку залізничного масиву міста Апостолове, починають будувати різні казарми, бригадні будинки та інші інфраструктури, які пов’язані між собою залізничним зв’язком. Тобто, мають спільне відношення до залізничної інфраструктури. Таким чином, приблизно на початку ХХ століття, був збудований бригадний будинок, де не тільки відпочивала робоча бригада (від цього і пішла назва бригадного будинку) залізничної станції, а й також відбувалась фіксація прибуття та відбуття товарних потягів, які привозили, або проходили через нашу станцію. Будівля знаходиться в більш-менш гарному вигляді, в тій архітектурі Нового Модерну, який був характерний на початку ХХ Століття. За єдиним виключенням: відсутній доступ на горище. Туди немає доступу, оскільки зруйновано частину сходів, які напевно, колись тут існували. Загалом, в внутрішній частині будівлі, все виглядає типовим, як і практично всіх покинутих місцях: всюди сміття, залишки цеглин, будівельного матеріалу. Але, саме залишки цеглин, дали нам дуже багато цікавого про їх походження, і нам вдалось доторкнутися до частини історії. На момент зйомок, було знайдено декілька зразків виробників дореволюційної цегли.
Ми знайшли клеймо на одній з цеглин, походження з Катеринослава (нині місто Дніпро):
- Іона Майданський,
- Шипіль Абрамович Френкель,
- Купці Моцків та Каган.

Ми знайшли клеймо єдиного купця з іншої губернії (місто Одеса), це відомий почесний містянин Фельдзер Лев Тимофійович.
Всі ці вище названі купці виробляли цеглу наприкінці ХІХ Століття. Саме цікаве те, що всі знайдені клейма купців, тісно пов’язані з поставкою будівельних матеріалів для Південно-Західної Залізничного Сполучення, де саме, і було знайдено зразки цеглин. Клейма перестали ставити на цеглині десь приблизно з середини ХХ Століття, і на зміну прийшла радянська цегла, яка має характерний світло-червоний відтінок, із застосуванням іншої технології випалювання в печах та технології виробництва. Якщо цеглина з клеймом не так сильно була цікава, як буденне технологічне виробництво, то зараз нумізмати готові душу продати за рідкісний екземпляр, з клеймом. Наразі, таке виробництво вже відійшло в історію, і більше навряд-чи відновиться та стара, дореволюційна технологія маркетингового ходу – брендувати свою будівельну продукцію. До речі, основною ціллю клеймувати продукцію було відстежування кількості виробництва, а також для фінансового звіту.

⚜ КЛЕЙМО НА ЦЕГЛИНІ « И.М.» (рос.) , « І.М.М.»:
Іона Майданський, Катеринослав

⚜ КЛЕЙМО НА ЦЕГЛИНІ « Л.Ф.»:
Фельдзер Лев Тимофійович, Одеса.

⚜ КЛЕЙМО НА ЦЕГЛИНІ « МиК »:
Купці Моцкін та Каган, Катеринослав.

⚜ КЛЕЙМО НА ЦЕГЛИНІ « Ш. Ф.»:
Шипіль Абрамович Френкель, Катеринослав.

*У ЗВ'ЯЗКУ З АГРЕСІЄЮ ТА ВТОРГЕННЯМ РОСІЙСЬКОЇ ФЕДЕРАЦІЇ НА ТЕРИТОРІЮ УКРАЇНИ, ДЕРЖАВУ-АГРЕСОРА БУЛО ВИЗНАНО ВОРОГОМ. ВИПУСК ТРАНСЛЮЄТЬСЯ ТЕКСТОМ УКРАЇНСЬКОЮ МОВОЮ, ТАМ ДЕ ЦЕ МОЖЛИВО. ВИ ДИВИТЕСЬ ЦЕЙ ВИПУСК НА РОСІЙСЬКІЙ МОВІ, ТОМУ ЩО ЗЙОМКИ ВЕЛИСЬ ДО ПОЧАТКУ ВТОРГНЕННЯ. НОВІ ЗЙОМКИ, ПІСЛЯ ЗАКІНЧЕННЯ ВІЙНИ НА ТЕРИТОРІЇ УКРАЇНИ БУДУТЬ ТРАНСЛЮВАТИСЬ ВИКЛЮЧНО НА РІДНІЙ УКРАЇНСЬКІЙ МОВІ.