KOSZTY BUDOWY

preview_player
Показать описание
#budowadomu #kosztybudowy

Jeśli dotarłeś do końca opisu to napisz w komentarzu: "Kokos" 🥥
Рекомендации по теме
Комментарии
Автор

Lepiej zapisywać dokładnie, aby wiedzieć ile to wszystko kosztowało

wielkopolska
Автор

Robilem exela i wpisywalem wszystko, liczylo samo. Bylo to ciekawe dla mnie czy bedzie sie to zgadzać z zalozeniami.
Co do tego za ile sprzedasz dom za 10-20 lat to juz okresla wartosc rynkowa.

danos
Автор

Liczyć zawsze warto, ważne żeby mieć pozytywne nastawienie i nie dołować się wydatkami. Pieniądze są po to żeby realizować marzenia. Czy macie może jakieś przemyślenia odnośnie betonu komórkowego jako materiału do budowy domu?

wl
Автор

Jaki wynik by nie był wszystkie koszty są potrzebne i uzasadnione. Jak ktoś buduje na sprzedaż to oczywiście tak, jeśli budowlaniec buduje to już z góry wie ile mniej więcej wyda. Akurat jest taki okres że ceny budowlanki będą spadać. Dom był stawiany podczas boomu budowlanego, zresztą ten boom to strach przed inflacją i lokowanie oszczędności np. w budowach domów/mieszkań. Nie można również zakładać że cena domu będzie większa niż koszty jego budowy zwłaszcza w tym okresie, koszty niektórych materiałów spadły o 50% więc cenę domu może ratować tylko robocizna.

MrRevPOLAND
Автор

Myślę, że warto notować koszta plus-minus. Wiadomo, że czasem pojawiają się drobne wydatki, jak wkręty czy śrubki, albo jakaś folia znienacka, ale notowanie wszystkiego spowodowało by jakąś nerwicę natręctw i strach przed wydawaniem kolejnych pieniędzy.. :D Z rozsądniejszych rzeczy, przed rozpoczęciem budowy drugi raz, chyba zrobiłbym własny kosztorys, dla siebie, na podstawie cen materiałów z kilku hurtowni oraz porównując robociznę kilku wykonawców. Po kilku "naciągnięciach" stwierdzam, że wiedza rynkowa jest niezbędna, żeby nie dać się oszukać na materiałach i robociźnie. Warto także na etapie umów dokładnie określać za co płacimy, u mnie niby stan surowy miał kosztować X, ale po drodze trzeba było zapłacić za kilka rzeczy ekstra i to już nie było fajne. :)

anonimowy-koneser
Автор

Dom jest warty tyle ile da klient, można wybudować za 2 mln a wartość do sprzedaży wyniesie 1 mln lub odwrotnie. Na ostateczną cenę głównie wpływa lokalizacja.
Pozdrawiam.

krzysztofskrzypek
Автор

Również się budujemy i lubię filmy z kosztami budowy, bo pozwalają jakkolwiek się zorientować jakie pieniądze mniej więcej trzeba szykować. Wiadomo, że nie można tego odnieść do swojej budowy, bo jak mówisz nawet w przypadku tego samego projektu chociażby rejon w jakim budujemy ma znaczenie, ale serio daje to jakiś pogląd na rzeczywistość. Dodatkowo mówicie co warto, a co nie warto i to też pozwala przynajmniej rozważyć pewne opcje. Co do liczenia, to liczę, mam w telefonie apkę na zasadzie excela i liczę, ale lubię mieć kontrolę i lubię liczyć.
Pozdrawiam

judytakrzekotowska
Автор

Zwykły excel prowadzę, wpisuję, gdy za coś płacę, wszystko samo liczy. Robię to z ciekawości i jednocześnie sprawdzam czy nie rozjechało się z założonym budżetem.

PzD
Автор

Ja powiem tak: Znalazł żyd portfel, podniósł, przeliczył i... brakowało.

mariuszborowski
Автор

Witaj. Jesteśmy, tak samo jak wy na etapie budowy domu . Filmiki związane z kosztami budowy zawsze się cieszą u mnie dużym zainteresowaniem. Często korzystam z właśnie takich podsumowań kolejnych etapów prac budowlanych . Ułatwia mi to mniej więcej liczenie swoich kosztów. Pozwala mi na względne rozplanowanie swojego dudżetu . Nie jestem osobą, która kupuje wszystko bez zastanowienia . Kupowanie, a w szczególności wybieranie materiałów zabiera mi bardzo dużo czasu i dlatego bardzo, bardzo chętnie korzystam z takich filmików jak wasze . Cieszę się gdy, ktoś pokazuje ile już prac wykonał i na jakim jest etapie . Właściwie cieszę się razem z nim . Razem z Wami ❤😊

sylwiaplaszczyk
Автор

Warto liczyć, ale zawsze z głową. Dobrze to wszystko zebrałaś w całość

wolasmolas
Автор

Witam, kiedy kwota przekroczyła 500 tyś przestałam liczyć byłam już tym zmęczona, a teraz żałuję, bo dobrze by było jednak wiedzieć ile ta skarbonka bez dna wyciągnęła już od nas pieniędzy.

patrycja
Автор

Największa korzyść z pisania to wiedza przy drugiej budowie jak bardzo na pierwszej Cię oszwabili 😅 (fakt) druga budowa jest o wiele tańsza z wiedzą po pierwszej 🤙

ekipaigrek
Автор

Nasz dom w Exelu to 249 pozycji na cito do zamieszkania. Mamy wszystko zsumowane 😀

JanuszYou
Автор

Wpisujemy wszystko w Excelu i samo się liczy. Jeśli komuś to pomoże. Dom z poddaszem, powierzchnia użytkowa 108 m2 + garaż na jedno auto. Ruszyliśmy w 2019. Do deweloperskiego brakuje tynków, elewacji, suchej zabudowy i rekuperacji. Budujemy z pomocą podwykonawców, ale bardzo dużo pracy wykonujemy sami Poszło równo 300 tys z pompą ciepła i koniec kredytu 😢. Będziemy się starać o więcej i zobaczymy co na to bank. Według naszych wyliczeń, jakieś 100 - 150 tys aby zrobić minimum do zamieszkania, czyli kuchnia i łazienka na gotowo. Ruszając dzisiaj z takim domkiem, trzeba spokojnie liczyć razy dwa. Rejon w którym budujemy, to województwo śląskie.

jacekjastrzebski
Автор

sorry ale tego nie da sie słuchać taki pogłos

jerzymusial
Автор

A tak z ciekawości, bo sam zaraz będę się budował. Milion przekroczony?

thecrossner
Автор

Liczymy ale tylko mniej więcej bez groszy

robson
Автор

Też jestem zdania że nie ma sensu liczyć, i tak coś trzeba zrobić

ukasztuta