644 Polski system społeczno-polityczny ma immanentną dążność do pogarszania się

preview_player
Показать описание
#jankuban #Politycy #SpojrzenieSystemowe

Z doniesień medialnych jasno wynika, że Polski system społeczno-polityczny dąży do bycia coraz gorszym.

⭐⭐⭐ Spis treści: ⭐⭐⭐
______________________________

00:00 Zaczynamy
00:06 O czym powiemy
01:00 Inwestycje w wały powodziowe
11:10 Szymon Hołownia się wściekł
16:24 Kończymy

👄👄👄 Ciekawe cytaty: 👄👄👄
________________________________

Przekonanie, że „Nasze, państwowe to dobre” jest absolutnie nieprawdziwe. Jeśli to nasze nie działa w warunkach konkurencji i jest finansowane z zabranych nam pod przymusem pieniędzy to nigdy nie będzie dobre!
Jan Kubań

Każda elita władzy pragnie przekonać swoich poddanych, że rządzi w ich interesie. Ideologia semidemokracji parlamentarnej sugeruje, że władzę sprawuje lud, podczas gdy w rzeczywistości jest on jedynie biernym widzem swojej własnej bierności, naiwności i postępującej klęski.
Mirosław Matyja

Obłęd rzeczywiście jest epidemią, ale ma dwa ulubione kanały rozprzestrzeniania się: media i Internet.
Bernard Minier

Potęga frazesu była i jest w Polsce arcypotęgą. Działa ona na mózg polski zupełnie tak, jak duża butla spirytusu.
Stanisław Cat-Mackiewicz



👍👍👍 Pomocne linki: 👍👍👍
______________________________

Hasło PRAWO BUNTU SPOŁECZNEGO w słowniku Fizyki Życia

Hasło SMYCZ FINANSOWA w słowniku Fizyki Życia

______________________________________________________________
______________________________________________________________

Zapraszamy do subskrypcji i wspierania naszej platformy medialnej.

💲💲💲 Wesprzyj PAFERE 💲💲💲

🌐🌐🌐 PAFERE w sieci 🌐🌐🌐
Рекомендации по теме
Комментарии
Автор

Dziękuję. Bardzo ważny temat.
Wg mnie powinny być wymagania na stanowisko pracy jako polityk - studia ekonomiczne, medyczne, inżynieryjne z renomowanych szkół.
Dla mnie szczytem nieliczenia się z życiem obywateli była informacja, że państwo wzięło kredyt na zbiorniki, ale one się stały wizerunkowym zgniłym jajem, więc pieniądze przejadano na głupoty.

A może kiedyś znajdzie się polityk, który zrobi coś wbrew nielogicznej opinii elektoratu? (Bo w sumie skąd wiedzieli, że ludzie nie chcą zbiorników lub chcą maseczki? Sami sobie tworzą narrację, a później mówią "przecież tego chcieliście")

dawidm
Автор

Nie wszystkie obiekty infrastrukturalne udało by się finansować na szczeblu lokalnym. Przykład zbiornik racibórz dolny - bardzo drogi ale potrzebny i zabezpiecza nie tylko racibórz (województwo śląskie) ale wszystkie miasta w biegu odry w województwach opolskim i dolnośląskim.

tompietr
Автор

Ja bym to nazwał długiem "infrastrukturalnym", a nie technologicznym.
Przykłady:
- autostrady
- drogi
- telekomunikacja (kable)
- rowy melioracyjne
- wały przeciwpowodziowe
- zbiorniki retencyjne
- place miejskie
- torowiska (w PRL i na początku lat 90tych zamiast remontować obniżano prędkości na odcinkach. Czasami pociąg musiał jechać 40 km/h, co niewiele się różniło od prędkości przetaczania na górkach rozrządowych
- kanalizacja
- wodociągi
- elewacje kamienic należących do miasta
.

Taki dług infrastrukturalny zaciągany jest np. w Niemczech, w UK, w USA, we Francji itd. Poprzednie pokolenie ciężko pracowało i zbudowało infrastrukturę, a ich dzieci i wnuki drą mordę o żarcie, nic nie robią, bawią się na koszt minionych pokoleń, zadłużają przyszłe pokolenia i jeszcze domagają się, żeby im tego nie wypominać pod karą sądu za obrazę ich uczuć.
.
Takie dziadowskie pokolenie żeśmy wychowali.

ultimathule
Автор

co tam wały przeciwpowodziowe, ale jakie inne wały oni robili, robią i niestety będą dalej robić!

michalmichal
Автор

Przede wszystkim jak widac lokalne wladze nie sa przygotowane do zarzadzania w sytuacjach kryzysowych. Wydaje sie ze w kazdym miescie powinna byc komórka odpowiedzialna co robic w sytuacjach szczegolnych . Moze nawet byli strazacy ktorzy maja takie przygotowanie merytoryczne .A jesli chodzi o pieniądze to sa gminy w Polsce bogate i biedniejszych i jednak wspolfinansowanie siebie nawzajem nie jest złe.Te miasta zniszczone nie poradza sobie same. Dzieci w szkolach juz powinny uczyc sie jak dzialac w przypadku katastrof, wypadków. W Japoni dzieci ucza sie kak zachowywać sie w przypadku trzęsień ziemi od najmlodszych lat, podobno same sprzataja szkołę.My tylko mowimy ze to nie moja sprawa to mnie nie dotyczy.

ewaczerwinska
Автор

Przydałby się Pan w rządzie, ale jak to zrobić ?, niech Pan pomoże, jestem na +👍

MirosławBłażek
Автор

Ale halo. Czy same wały chronią przed powodzią? Zamiast wałów które tylko udają ze chronią byly w planach i w realizacji zbiornki i inne inwestycje mające na celu chronić przed wielką wodą większe tereny. Waly same w sobie sa zle na całej długości rzek. Bo nie pozwalają ujść wielkiej wodzie na boki, na tereny gdzie może sie swobodnie rozlać, wtedy fala powodziowa traci wysokość i szybkość przemieszczania się. Wały natomiast kumulują wielką wodę (coraz większą, w miarę jak do danej rzeki wpadają dopływy również niosące wielką wodę) na ciasnym i wąskim odcinku. A wał walowi nie równy, w jednym miejscu sa wyższe, w innym niższe, w jednym poprowadzone szerzej, w innym bliżej koryta rzeki. Po budowało waly bo to bylo najprostsze i najtańsze rozwiązanie żeby dac ludziom złudzenie poczucia bezpieczeństwa, nic ponadto.

PaweSzafranPasiekaLakowa
Автор

1. Szwajcarski model podatkowy uważam za wzorcowy. Proszę o więcej konkretów, przykładów jak to działa i jak to może być przeniesione do Polski. Może jest ktoś kto miał okazje działać w strukturach samorządowych albo zna się na tej materii?
2. Mamy kolejną wielką powódź. Sztaby kryzysowe, narady, pospolite ruszenie. Obraz żałości i rozpaczy. Ta sytuacja obnaża niekompetencje władz., która uprawia bezczelną propaganda sugerująca, że władza panuje nad kataklizmem. Ten rząd, jak i poprzednie zbudowany jest na kłamstwie i fałszywych obietnicach.
Istotą radzenia sobie w sytuacjach kryzysowych są PROCEDURY i ich znajomość. Z tego co zaszło jasno wynika, że lekcję z powodzi z 1997r odrobiła tylko straż pożarna i to na każdym szczeblu, poczynając od OSP, która okazała się najbardziej użyteczną służbą. O całkowitej indolencji urzędniczej świadczy obraz zalanej stacji GPZ 110kV w Nysie - jak się widzi takie coś to może faktycznie lepiej nie budować w Polsce tych elektrowni atomowych.
Brak przemyślanych i jasnych procedur sprawia, że w sytuacjach kryzysowych tworzy się chaos, dezinformacja i najbardziej ciepią na tym zwykli ludzie.
Z procedurami wiąże się sprzęt, logistyka - cała organizacja. A rząd sprowadza specjalistę od "Róbta co chceta" . Wstyd i ręce załamać.
3. W zawodach, wymagających dużej profesji, lekarze, sędziowie, projektanci, strażacy, wojskowi, dochodzenie do doskonałości zabiera lata ciężkiej pracy a i tak po latach 95% z nich nie dochodzi na szczyt bo albo braknie im wiedzy, sił, samozaparcia. Nikt nie daje skalpela lekarzowi po studiach by robił przeszczepy serca. To dlaczego wybieramy ludzi do rządzenia, którzy nie mają o tym pojęcia? Spartyjnienie wyprało ludziom mózgi z myślenia. Przeraża mnie marginalizacja samorządów. A to właśnie z samorządów powinni wyłaniać się przyszli liderzy.

JerzyT
Автор

Proszę coś zrobić z oświetleniem. Odbija się na Pana twarz zielona poświata z tła.

piotrfranczak
Автор

Obywatele obywatelom pomagają. Pod jedynym słusznym kierownictwem - samorządów terytorialnych.
Politycy zrzucili swoją odpowiedzialność na Owsiaka.
Myślę, że aby się nie nudzili powinni zostać rozliczeni ze swoich wcześniejszych decyzji.

dawidm
Автор

A może by tak wprowadzić 50:50 udziału w podatkach centrala swoje 50 i jst też by miały 50? Centrala niech wybaczy, ale mieszkańcy zapyziałego miasteczka na Dolnym Śląsku lepiej wiedzą z czym się borykają. Nie chcę tu nikogo obszczuwać, to tylko propozycja. A tak poza tym, to jest dobry materiał.

ewasadowska