ЛАНДШАФТНИЙ ДИЗАЙН | САД В ІТАЛІЙСЬКОМУ СТИЛІ

preview_player
Показать описание
#АндрійКаранда #ландшафтныйдизайн #итальянскийсад

Сад в італійському стилі. Сад з патіо

НАВІГАЦІЯ

0:00 Знайомство з архіекоторкою: в чому архітектурна особливість території саду?
1:47 Внутрішній дворик. Лаванда та хвойні рослини. Як з роками змінювалися тренди в ландшафтному дизайні?
4:43 Ознаки італійського саду. Як реалізувати цей стиль в саду?
6:15 Органічне землеробство. Навіщо допускати захворювання рослин і до чого це призводить?
7:40 Парковка з еко-газону. Технології та які її переваги?
10:22 Церцис – окраса саду.
12:05 Дитячий майданчик, що трансформувався у бесідку для відпочинку.
14:26 Сусідство плодових дерев
15:10 «Риба» із багаторічних злаків, що трансформувалась у групу хвойних.
17:34 Висновки з випуску.

Доброго дня!
Мене звуть Андрій Каранда, і це програма про ландшафтний дизайн. Ми сьогодні з вами в саду, який створила ландшафтна архітекторка Ольга Добровольська.

Ольга: Основа нашого саду - патіо. Тут хазяїн приймає гостей, відпочиває. Це дуже важлива частина саду: ми бачимо її завжди, в будь-яку пору, тож потрібно дуже ретельно підібрати рослини, щоб не було “паузи” в декоративності. Тут я дозволила собі експериментувати. Лаванда тут посаджена великими масивами. Вона дає чудовий запах влітку і зберігає свою форму навіть взимку.

Андрій: Ольго, крім лаванди, я помітив велику кількість хвойних рослин. Це так, тому що саду 8 років, а раніше були зовсім інші тенденції: тоді було модно висаджувати багато різноманітних рослин і багато хвойних. Також, тут це виглядає доречно, тому що в поєднанні з лавандою і патіо це нагадує шматочок Італії, і саме хвойні триматимуть зберігатимуть це відчуття Італії навіть взимку. Чи, можливо, ти вносила ще якусь ідею?

Ольга: За рахунок конусовидних форм у живоплоті ми і підтримали це відчуття Італії водночас обмеживши територію від сусідів. Тому ми посадили тую Смарагд.

Андрій: Іншими елементами італійського стилю є лаванда, пряні трави та імітації кипарисів італійських. Для нашої кліматичної зони ми, замість кипарисів, беремо ялівці або тую, яку і використала Оля. Загалом, рельєф тут складний. Розкажи, як ти його обіграла.

Ольга: Складний рельєф є частиною історії італійських садів, тому що Італія - це гори, перепади висоти, простори. Мені пощастило спостерігати увесь цикл розвитку цього саду протягом 8 років.

Ольга: Вся парковка для авто у нас з газону, зробленого за спеціальною технологією, і ми можемо спокійно сюди заїжджати на авто.

Андрій: Коли робите в’їзну зони, пам’ятайте, що не потрібно всю площину заповнювати якимось інертним матеріалом, вона буде нагріватися влітку. Зважаючи на те, що зазвичай з одного боку від заїзду у нас будинок, а з іншого - паркан, створюється така закрита зона, де навіть вітер це нагріте повітря не “розганяє”. Використовуйте еко-парковки.

Андрій: Мене дуже здивувало те, що тут росте церцис. Як ти до цієї ідеї прийшла?

Ольга: Внутрішній простір патіо потрібно було якось логічно завершити. Біла стіна вже була готова, тож мені потрібно підібрати нового “актора”, що справився б з цим завданням. У церциса дуже гарний каркас. Бруньки з квітками з’являються ще до появи листя.

Андрій: Щодо плодових дерев. Навіть якщо їм вже 30-40 років, то не варто від них відмовлятися, адже поки виростуть нові, в нас буде занадто пусто. Позаду тебе два дерева. Груші і черешні. Вони дуже близько висаджені. Чому так сталося?

Ольга: Коли я взялась за це сад, груша просто гинула. Тому поруч ми посадили черешню, однак груша не лише не всохла, в неї наче відкрилося “друге дихання”. Ми вирішили від неї не відмовлятися, тому вони ростуть в такому “сусідстві”, але це допустимо. Також, я забула розповісти тобі про ще одну деталь трансформації.

Зараз ми бачимо групу з хвойних рослин. Раніше на цьому місці була стилізована риба із багаторічників. Спочатку, коли сад ще був маленьким, це виглядало круто, а 2 роки тому він розрісся, і тому цю рибу ми звідси прибрали.

Андрій: Олю, дуже дякую тобі за екскурсію, за цей чудовий сад, що ти створила.

Що ж, тут ми побачили декілька варіантів трансформації: від риби зі злаків до групи хвойних, від дитячого майданчика до мангалу і бесідки. Не бійтеся експериментувати. Ваш сад - це територія, де має бути затишно та комфортно.
ТОВ "ТК Корисне ТБ" всі права захищені.

Додавайтесь в друзі:

Раджу до перегляду:

СУЧАСНИЙ САД. СТВОРЕННЯ СТИЛЬНОГО ЛАНДШАФТНОГО ДИЗАЙНУ:

Karanda Landscape – канал Андрія Каранди про ландшафтний дизайн. Робимо так, що будь-яка ділянка набуває сучасного вигляду, має власний стиль та практична в догляді. Відкриті до ваших коментарів та запитань!

#АндрійКаранда #ландшафтныйдизайн #итальянскийсад
Рекомендации по теме
Комментарии
Автор

Приємно, чути українською такі чудові і професійні відео ! Парковку взяли до уваги )))) дякую ❤️❤️❤️

ЛараЛора-км
Автор

Дякую, Андрію, за такі корисні екскурсії! І окрема подяка за те, що не переходите на мову агресора у спілкуванні з колегами!)
Слава Україні!)

СвітланаЛеонтьева-шы
Автор

Дякую! Зроблю екопарковку. Не хотів заковувати велику площу плиткою чи бруківкою)
Окреме дякую за справжню українську інтелігентність!

ДмитроЄзерський-кт
Автор

Чи подобається вам сади в італійському стилі та чи є у вас досвід створення патіо в своєму саду?
Пишіть коментарі, буду радий почути вашу думку

KARANDA_LANDSCAPE
Автор

Андрій, люблю вашу манеру з зауваженнями, роздумами

Людмила-мнр
Автор

Ольга так красиво і впевнено виглядає в кадрі. Той випадок, коли прекрасні і сад, і розмова.
Дякую!

irynaleopold
Автор

Дуже сподобалася патіо зона, все так естетично витримано, сонячно і релаксово.Просто бальзам на душу🥰Лаванда і її запах, просто обожнюю. В мене в саду її багато)))Поєднання лаванди з різними видами хвойних і ця архітектоніка деревця Церціса спонукає до релаксу однозначно🙂🌿

МарянаБичко-юж
Автор

Доброго дня. Трохи токсику додам у коментарі. Неприємно було чути вислів від архітекторки "шо це за бур'яни". Сумно, коли освічені люди мають такий грубий прояв меншовартості української мови. Тема сюжету дуже цікава. Дізналась багато нового для себе. Дякую за вашу роботу ❤

anastasiataran
Автор

про еко-парковку дуже важливе зауваження 👌👌👌

NatalyaRozdobudko
Автор

Добрий день. Ялівці - це любов❤. Еко парковка здивувала, не бачила такого. Лаванда забрала всю мою увагу😊. В загальному дуже акуратний сад, в італійців все набагато неохайніше, , вони мені здається такі люди що не прив'язуються до якихось стилів, старовина в них на першому місці. Камені, скульптура, фонтани, водойми. А ще їстівні

ВалюняВалюня-иь
Автор

Массив лаванды это здорово!Попробую у себя

АннаИванова-пх
Автор

Також будо б цікаво почути який сорт трави більше підходить для єкогазону ))

ЛараЛора-км
Автор

Цікаве рішення, лаванда масивом! І взагалі, все класно скомпоновано!

ПростоДворик
Автор

Вперше чую про еко парковку. Чисто і підмітати не треба.

Мілана-щц
Автор

За ті гроші, які власники відвалили цій дизайнерці, можна було б зробити щось більш розкішне та італійське, а так вийшла бідненька імітація. І мене шокувало її "знайомство" з органічним землеробством! Чула дзвін...

тамара-хк
Автор

А що то за сорт ялівця, широкі кущі?

roman-zqzn
Автор

а що тут італійського, вибачте? ми багато де були у в Італії.. її фраза "а шо це за бур'яни" взагалі убила

Ljana
Автор

Пробачте, тут туї сорту смарагд, зовсім не доглянуті, патіо миле.

АннаВинник-бк
Автор

Андрію, дякую теж, що Ви говорите Солов'їною мовою, а трофейний язік'' цього ландшафтного дизайнера просто гнівить! Фу! Іду, не хочу її слухати!

АннаВинник-бк
Автор

Невже не можна українською ? Це неможливо слухати.

ЛюдмилаКлименко-ьр