Нейропластичність мозку. Швидке навчання після 30

preview_player
Показать описание
Кожен раз, як я розповідаю про якийсь інструмент (скорочитання, покращення уваги, пам’яті або того, що мови можна не тільки вивчати, а й набувати), я отримую одне й те саме питання від багатьох людей: чи спрацює це у моєму віці?

Тож, сьогодні ми поговоримо про нейропластичність. Що це таке, як вона впливає на навчання і чи дійсно вікно можливостей зачиняється після 25 і вивчити нову мову, або отримати будь-яке нове складне знання в 40 вже стає неможливим?

00:00 У цьому випуску
01:19 Механізм пластичності
05:01 Карти мозку
06:50 Робити помилки
09:50 Робити поки не вийде
11:39 Навчатись поступово
15:22 Мати вагому причину
19:52 Робити щось нове
22:49 Покрокова інструкція
Комментарии
Автор

Це відео для мене багато чого пояснює. До речі. У мене чоловік українець, але мені не пощастило народитися в рф... Через те української я не знала. Ще у мене поганий слух, і я будь яку мову (навіть рідну) на слух сприймала жахливо. Після переїзду в Україну я жила в Херсоні, де взагалі мало хто спілкувався українською. І приблизно через рік я змогла розмовляти українською майже вільно, попри відсутність практики і те, що я дуже нервова людина, мені завжди соромно помилятися. Звісно, це мови однієї групи, але в української набагато більше слів... І я не думала що за такий час зможу це зробити, бо мені здавалося чимось фантастичним, як українці могли з одної мови на іншу стрибати) Мама каже, що це генетика (батя у мене українець також), але я з нею не згодна. Просто мені було дуже соромно бути в Україні, не знаючі державної)

Олена-ййм
Автор

Вчу мову. Одну іноземну. Дійсно іноді розчарування і дратування і кидаю на день-два, але потім все ж вертаюсь, і зовсім маленькими кроками йду далі. Мені майже 50. Через деякий час відчуваю радість від результатів. А ще вчу з гарними емоціями - за чаєм з шокодадом. Мамі моїй 73 роки і вона вчить теж іноземну мову. В неї тяжче виходить, але теж потім відчуває радість. При цьому вона працює на основній роботі з одним вихідним на тиждень і встає ранком десь о 5.00. Ось вчитися смартфон вона не хоче, а мову вивчає. Дякую за Ваш матеріал, за роботу!!!

Оксана-ньй
Автор

Мені 50, за 9 років вивчив 4 мови, на А2, та В2.
Окрім двох, які і так знав.
Це хоббі! Я відпочиваю таким чином.
Намагався освоїти java+react, але почалися вимкнення світла, і трохи пропав запал)
Бажаю всім розвиватися не звертаючи на вік!

Andrii.W
Автор

Це щось неймовірне!!! Ваші ролики структурують крупинки інформації яку я збирав роками, розкладають все по поличкам і виводять на новий, істотно кращий рівень!!! Низький уклін за вашу працю💛💙

serhiilytvyn
Автор

В 40 дуже активно освоюю нову професію. Я не бачу різниці як було в 20 і як зараз. Пам'ять точно покращилась, оскільки прийшлось англійську довчити до advanced і прийшлось ще і в Болгарії рік пожити, + ще 1 мова. Головне постійно вчитись, тоді функції не втрачаються, мені здається. Принаймні в 40 років.

nataliyaromanova
Автор

Боже, який якісний контент! Еля, ви шикарна!
Не можу перестати радіти, як розквітає український ютуб!

yevheniyakramarenko
Автор

Навчатися в старшому віці навіть прикольніше.Так, ти не всотуєш все як губка як було в дитячому віці, зате тут більше усвідомлення, більше вибірковості, мотивація, розуміння, що ти хочеш, а що ні

Богдановичи
Автор

Еля, дякую, було дуже цікаво. Давно знаю, що чим більш завантажуєш у мозок щось нове, тим ліпше він працює. Зараз зрозуміла, чому так. Мені 57, з початком повномасштабного вторгнення, вивчила українську мову. Щоб не з'їхати з глузду(я не виїхала з Харкова, втратила роботу, на фоні стресу дуже захворіла і б.і.)почала вчитися шафлу. Я в захваті! Вислід вражаючий! Головне десь поділася дипресія!
Перешкодою до всього є лінь, а не вік.

Тетяна-бб
Автор

Із власного досвіду (мені 54): для вмикання пластичності дуже гарно працюють вправи на несихронну моторику, наприклад, кругові рухи у протилежних напрямках правих або лівих пар нога+рука і т.д. - мозок вибухає і ти йому починаєш згодовувати іспанську). Контенту у мережі з такими вправами вдосталь (для себе знаходив кортент іспанською - подвійний ефект).

alexanderkoychev
Автор

В 46 р. почав вивчати програмування (python). Навчаюся на курсах. Вже захистив свій перший командний проект, на якому був в ролі Тімліда. Спостерігаю, що навчаюся краще, ніж більшість моїх молодших одногрупників.

Щоправда все життя постійно чомусь навчаюся: англійська мова, шахи, маркетинг, "сліпий" друк, ...

oleksandr
Автор

Дуже цікаво! Дякую за контент. Навчилася водінню влітку 2022 і так як Ви кажете, дійсно, я сприймала цю навичку як необхідну для виживання в умовах, що склалися. І навіть на коментар інструктора на 2му занятті, що мені «Не дано», не зупинив мене, хоча скоріше за все за мирного життя, я могла б кинути водіння, бо дійсно був веееличезний страх їздити: лякало все) І попустило мене аж тільки після 10го заняття і прийшло розуміння, що зможу я.😊

snizhanamukomel
Автор

Дякую за випуск 🔥 Мені 34 і я ніколи не зупиняла вчитися чомусь новому. І зараз коли доля закинула в іншу країну і треба вчити мову я кажу собі СПАСИБІ за цей навичок. Коли ти звикаєш напружувати мозок опанувати новий навик це навіть цікаво і легко.

wowelectro
Автор

Ваш канал став моїм улюбленим серед україномовного ютубу. Велика кількість корисної та цікавої інформації з чудесним спікером.

irynafedorova
Автор

Дякую вам, Елю!
Нарешті молоді талановиті українці виходять в медійний простір з професійним, науковим контекстом гарною українською. Від того аж гордість розпирає.
Мені 50 і за останні 7 років я опановую вже другу мову та нову професію. Ви праві - це не легко. І в мене все відбувається саме так, як розповідаєте. Але тепер, завдяки вам, коли стало зрозуміло механізм, вважаю що справа піде легше.

МаринаЯковенко-рь
Автор

Дуже вам дякую за вашу роботу! Прекрасний корисний контент українською - неймовірно! 💙💛
Мені 46 і я вивчаю німецьку з нуля. Це непросто, значно важче, ніж у 20 років)) Ви пояснили мені (і моєму мозку)), що я(з моїм мозком)) на правильному шляху. Інколи немає сил нічого робити..., налітає депресивний стан, хочеться лише плакати. Дозволяю собі відпочити, щоб стрес і психологічна втома вляглися... І починаю все з початку)) і так щоранку... Домовляюсь з собою, планую на майбутнє, пояснюю своєму мозку для чого мені ця німецька мова у 46 років... (У мозку є стільки виправдань нічого не робити))
Усім нам побільше дофаміну, енергії та нових нейронних зв'язків!
Все буде Україна! 🇺🇦

wildlifegarden
Автор

Дуже дякую за навчальний контент. Ви змінюєте українців в кращу, розумнішу сторону.

lubovmaneva
Автор

Колись вивчала іврит. Просто тому, що отримувала величезне задоволення від процесу. Мова дуже складна. І після першого місяця хотіла вже покинути цю витівку. Було складно, незрозуміло та не було успіхів. Але потім з'явилося ніби якесь осяяння. Стався прорив. І далі все пішло, як по маслу. На заняття я просто летіла, як на крилах, такий кайф я отримувала від навчання.

Moda_Klub
Автор

Круто! Я обов'язково вивчу Нідерланську мову (це буде моя 5-та мова) за кілька років. 😊🇳🇱🇺🇦🙂 Бо мені це ДУЖЕ потрібно!!!

cristinacouplestherapy
Автор

Дякую за важливу інформацію! Мені також 37, і я зрозумів що вчитися треба порціями але постійно!

ОлегКузьмин-дф
Автор

Еля, дякую за Вашу роботу ❤️ Хотіла б попросити зняти відео про фінансову грамотність. Чомусь мені здається, що у Вашій інтерпретації розуміння цієї грамотності зайде краще😊

oksanakondratyuk