Łańcuchy w naprawie 18.07.2022

preview_player
Показать описание
Łańcuchy w naprawie 18.07.2022

Analizy LIVE, poniedziałek 18 lipca 2022, czyli nowy tydzień pełen wrażeń startuje.
A tu mówimy o tym co przyniesie w inwestycjach, na rynkach, w gospodarce...

📢Rynki według Bogusławskiego
📢Słynne porwane łańcuchy wracają do zdrowia. Czy i gdzie pomogą obniżyć inflację?
📢Co dalej z euro, inflacją i stopami? Tydzień z posiedzeniem EBC. Co zmieni podwyżka stóp?
📢To był słaby kwartał (drugi) w Chinach. Teraz nadrabianie zaległości czy nowe lockdowny?
📢Znów groźne pęknięcia w chińskich nieruchomościach. Plaga niespłacania rat i inne problemy.
📢Fundusze inwestycyjne i zabezpieczenie ryzyka walutowego. Co warto o tym wiedzieć?

I czekamy na Wasze pytania, tematy, komentarze!

Rafał Bogusławski i Robert Stanilewicz

Zapraszamy!!

Brak hedgingu walutowego znacząco zwiększa ryzyko całego portfela, więc zarządzający zwykle go stosują. W obecnej sytuacji rynkowej opozycyjna strategia przynosi jednak lepsze rezultaty. Sprawdziliśmy więc, które fundusze się nie zabezpieczają, inwestując za granicą

Jeszcze 3 miesiące temu 100-proc. skuteczność miało 4 fundusze absolutnej stopy zwrotu. Na koniec czerwca swojego sztandarowego zadania nie wypełniał żaden. Co więcej, najgorsze fundusze traciły w drugim kwartale w dwucyfrowym tempie.

Рекомендации по теме
Комментарии
Автор

Kanał dobił do poziomu reklam przed i w trakcie filmu. Z jednej strony serdecznie gratuluję, z drugiej to trochę wkurzające, zwłaszcza że YT Premium nie planuję subskrybować ;)

lukaszkucharczyk
Автор

Panowie - prawda jest taka, że sprzedawanie funduszy to okradanie ludzi w biały dzień!!! Przy obecnej ofercie ETF, inwestowanie w fundusze jest absurdalne z uwagi na opłaty. Prosimy o ustosunkowanie się do tematu.

TreblexJ
Автор

Prezes wygłasza takie tezy... Ciekawi mnie czy to są identyczne tezy jak w 2020/21 - stopy nie będą szły do góry....

jarosaw
Автор

Jeśli chodzi o sprawdzenie czy dany fundusz zabezpiecza ryzyko walutowe to wydaje mi się, że takim dobrym miejscem do sprawdzenia może być potencjalnie benchmark, np: PKO Papierów dłużnych USD – „100% ICE BofA 1-3 Year US Treasury Index przeliczony na PLN i uwzględniający zmiany kursu walutowego USD do PLN”, lub Investor Indie i Chiny – „45% z MSCI INDIA (przeliczony na polską walutę), 45% z MSCI CHINA (przeliczony na PLN), 10% z 6-miesięczny WIBID” to przykłady benchmarków bez zabezpieczenia do PLN. Dla porównania: Investor BRIC - „90% MSCI EM BRIC, 10% 6-miesięczna stawka WIBID” to przykład benchmarku funduszu, który stosuje zabezpieczenie ponieważ benchmark odwzorowuje indeks wyrażony w obcej walucie a fundusz prowadzony jest w PLN.

JW-vdbq
Автор

Historycy i ekonomiści ostrzegają, że ze względu na zawirowania na rynkach ropy i gazu nadchodzi kryzys energetyczny na miarę szoku naftowego z lat 70. Henry Kissinger powiedział wówczas o nim, że "nieodwołalnie zmienił świat, jaki zrodził się w okresie powojennym". Kiedy to może nastąpić, jeszcze w tym roku czy dopiero w 23 a może 24?

inzynier