Jak wykonać izolację podłóg i ścian w łazience? Folia w płynie Hydro Flex | Knauf

preview_player
Показать описание
Dowiedz jak zabezpieczyć hydroizolacją powierzchnie podłóg i ścian narażonych na bezpośredni kontakt z wodą. W pomieszczeniach typu łazienki, sanitariaty czy pralnie doskonale sprawdza się produkowana przez Knauf, folia w płynie Hydro Flex.
Jest to jednoskładnikowa, gotowa do użycia hydroizolacja, czyli powłoka uszczelniająca, która zabezpiecza podłoże przed wnikaniem wody i wilgoci.

Więcej o produkcie:

Folia w płynie może być stosowana zarówno do remontu niewielkiej łazienki, jak i przy budowie dużego obiektu biurowego, w którym zaplanowano kilkanaście pomieszczeń sanitarnych. Dostępnych jest kilka wielkości opakowań Knauf Hydro Flex - 2, 5, 15 i 25 kilogramowe.

Jak wykonać izolację?
1. Przygotowanie podłoża

2. wyznaczenie tzw. stref mokrych.
Zaliczamy do nich przede wszystkim całą podłogę oraz obszar brodzika i umywalki – w tych miejscach wykonujemy hydroizolację.

3. Gruntowanie podłoża.
Standardowe podłoża budowlane gruntujemy folią w płynie Knauf Hydro Flex rozcieńczoną z wodą w stosunku 1:4, tzn. na 1 część folii w płynie przypadają 4 części wody. Do gruntowania narożników i miejsc trudno dostępnych wykorzystujemy pędzel, natomiast na równej powierzchni najlepiej sprawdza się wałek malarski.

4. Nanoszenie folii w płynie Knauf Hydro Flex

W narożach pomieszczeń i na połączeniach ścian z podłogą, w świeżo nałożonej warstwie folii w płynie, zatapiamy w pierwszej kolejności narożniki, a następnie taśmy uszczelniające. Taśma powinna nachodzić min. 2 cm na narożnik. Akcesoria uszczelniające łatwiej przykleimy, jeżeli nałożymy pod nie nieco grubszą warstwę folii w płynie.

Knauf Hydro Flex ma niebieski kolor, dzięki czemu od razu widać, czy pokrywamy nią całe podłoże. Taśmy uszczelniające w obrębie samych naroży nie powinno się pokrywać hydroizolacją. Dzięki temu będą mogły swobodnie pracować.

Po upływie ok. 3 godz. możemy przystąpić do nanoszenia drugiej warstwy hydroizolacji.

Ze względów czysto praktycznych nanoszenie hydroizolacji na podłodze zaleca się wykonać po ułożeniu glazury ściennej. Dzięki temu będziemy mieć pewność, że hydroizolacja na podłodze nie została uszkodzona podczas prac glazurniczych.

3. Hydroizolacja na podłodze
Przechodzimy do wykonania hydroizolacji na podłodze. Powtarzamy wszystkie czynności, tak samo jak w przypadku ścian, czyli zaczynamy od gruntowania rozcieńczoną hydroizolacją, po czym nanosimy pierwszą warstwę hydroizolacji, odczekujemy aż przeschnie, nakładamy kolejną warstwę i po następnych 12 godzinach możemy przystępować do układania glazury.

Poprawnie wykonana hydroizolacja daje nam gwarancję szczelności oraz zapewnia komfort mieszkania bez szkodliwych dla zdrowia grzybów i pleśni. Co więcej, w razie awarii instalacji czy chociażby wylania się wody z pralki, hydroizolacja pozwoli ograniczyć szkody i zapobiec na przykład zalaniu sąsiada, jeśli mieszkamy w bloku.

Te filmy mogą Cię zainteresować:

Dowiedz się więcej:

ZOSTAŃ NASZYM FANEM!

ODWIEDŹ NAS
Рекомендации по теме
Комментарии
Автор

Witam, przynajmniej jeden mówi jak jest (prawdę), nie w całej łazience !!!

dregreni
Автор

Nie zalejemy sąsiadowi łazienki, tylko przedpokój, hehe 😎😁 Ogólnie filmik zawiera wszystko co trzeba. Szybko zwięźle i na temat, dowiedziałem się co chciałem, polecam 😊

MatKom
Автор

Wszystko fajnie tylko pytanie... Jaki jest sens robienia hydroizolacji w Polskich realiach... W Norwegii na wykonanie takiego zabezpieczenia wymagane są specjalne uprawnienia... Po za tym w każdej łazience jest kratka spóstowa do której są robione spadki z wszystkich stron, w drzwiach łazienki jest próg na który również wywija się membranę... Na każdą rurę nakłada się specjalne mandzety gumowe... A jeżeli chodzi o samą folie to nakłada się ją 3 warstwy... W Polsce nie ma kratek spostowych więc woda jeżeli dostanie się pod płytki gdzieś wyjdzie i zaleje resztę pomieszczeń...

tomaszotog
Автор

dlaczego nie pokrywamy naroża tak bo pracuja ale wszędzie pokazuja że je malują wiec jak to jest naprawde

darek
Автор

Chciałem się dowiedzieć z jakiego powodu hydroizolację należy nanosić na strefę mokrą? Czy naniesienie jej na całą powierzchnię ścian i podłóg w łazience jest złym rozwiązaniem? Jeśli tak to dlaczego?

dominikszczurowski
Автор

A jaki klej potem pod plytki stosowac ?

hubertusa
Автор

jak uszczelnić podłogę wokół rury pionowej od centralnego ogrzewania w rogu w łazienki? Jest niewielki odstep od sciany a rury nie można ruszyć.

renatawasielke
Автор

Dlaczego Hydroflex nie wysycha na ścianie i na podłodze, po 24 godzinach nadal się klei. Powierzchnia, na którą była nałożona folia Hydroflex, została tydzień wcześniej pokryta tynkiem Goldband. Zrobiłem próbę: skleiłem Hydroflexem ze sobą dwa kawałki taśmy, po 20 godzinach nadal się rozklejają i Hydroflex brudzi na niebiesko. Może jakaś wadliwa partia. Czy ktoś miał podobne problemy?

wiesawniemyski
Автор

Czy można 3 warstwy kłaść w foli w płynie hydro flex

dondomingez
Автор

Witam. Czy sprawdzi się do uszczelniania dziurek w basenie stelażowym, jest tego sporo, dziurki powstały podczas mycia basenu karcherem.

pawepawe
Автор

Czy można bezpośrednio mać wodę na folię jak wyschnie

mateuszmateusz
Автор

Witam. Proszę o informację jakie jest zużycie 5kg folii Hydro Flex na m2 pomieszczenia. Pozdrawiam

arkadiuszparzonka
Автор

Witam, czy folia w płynie nadaje się na wylewkę anhydrytową z ogrzewaniem podłogowym? Czy redukuje problem klejenia płytek na anhydrycie? Pozdrawiam

wjas
Автор

A co tam będzie woda stała aż do wysokości gniazdek?

arturkowalewski
Автор

Witam mam pytanie na podłogęz płyt osb nada się czy trzeba jakimś specjalnym gruntem to łączyć i czy na
tą folię mozna kleić gotowym klejem do płytek tym elastycznym ??

danmar
Автор

I na tak przygotowane podłoże można odrazu kłaść płytki bezpośrednio ? Czy jeszcze coś trzeba zrobić uprzednio ?

gutek
Автор

Hydroizolacja łazienki
1. Ocena podloza
2. Sprzątanie
3. Wyznaczenie stref mokrych
4. Gruntownie ( folia w płynie z wodą )
5. Wlasciwa warstwa hydroizolacji( folia w plynie )
6. Elementy uszczelniające, narożniki, Mankiety( W narozach najpierw zatapiamy narozniki a potem tasme uszczelniającą
7. Folia w płynie i tasma uszczelniające
8. Uszczelnienie uszczelkami ( rury )
9. 1 warstwa hydroizolacji ( Folia w płynie )
10. 2 warstwa hydroizolacji ( folia w plynie ) po 3 godzinach
Podłoga
1. Glazura ścienna
2. Gruntowanie
3. 1 warstwa hydroizolacji
4. 2 warstwa hydroizolacji
5. Po 12 godzinach glazura

_kzak_
Автор

Witam czy można na całej powierzchni podłogi małego prysznica zatopić mate knauf czy tylko powinna być w narożnikach i przy łączeniach ?

GracjanGi
Автор

W łazience pomalowałem folią drugą warstwe i nadal sie klei ? czy to normalne bo będę kładł płytki .

zenekjudka
Автор

Czy można nanieść folię w płynie na całej powierzchni łazienki? Czy należy ograniczyć się jedynie do stref mokrych?

tomaszzzz