2.6 HŐSZIGETELÉS: Fújt purhab (vélemény)

preview_player
Показать описание
Sokszor kérdezik tőlem mi a véleményem az agyonreklámozott fújt purhab szigetelésről. Hát nem sok jó...
----
----
A videókban hallható dalok (folyamatosan frissülnek):

Рекомендации по теме
Комментарии
Автор

Úgy látszik minden videóm alá ki kell írnom: NEM HAGYOK JÓVÁ OLYAN KOMMENTET, AMI CÉGET REKLÁMOZ!
Pláne nem ilyen esetben, ahol a technológiával/termékkel sem értek egyet.
Dalszöveg: Kömkel
Zene: AI

KomKel
Автор

Na ez a gondolkozásmód az ami miatt nagyon szeretem a csatornát, reális és észszerű,

adamprepost
Автор

Szia! Érdekelne a véleményed a szendvics panelről, mint tetőfedő anyagról, illetve a lemeztetőről. Jó a csatorna, rengeteget tanulok belőle. Hajrá!!!

dearryl
Автор

A fújt cellulóz szigetelésről is lesz hasonló videó?

janosvajda
Автор

2 éve vásárolt házamban a tetőtér hőszigetelését az előző tulajdonos fújható purhabbal oldotta meg, sajnos ő is bedőlt a marketingnek. Saját tapasztalatom, hogy hanggátlása szinte a nullával egyenlő, ahogy a hőcsillapítása is, gyakorlatilag előbb volt a tetőtérben forróság, minthogy kisütött volna a Nap. Egyetlen “előnye”, hogy szeretik az egerek. Végül aztán igen nagy munka árán szabadultam meg tőle. Természetesen kőzetgyapot fogja váltani, hőtükör párazárás és legalább 2 réteg akusztikus gipszkarton, de gondolkodom Heraklith lapokban is.

tibormolnar
Автор

Én más problémát is láttam a fújt purhabbal kapcsolatban egy angol videóban. A fa, amit befújnak vele már nem lesz látható, vagy megvizsgálható, ezért a tetőszerkezetén befújt házakon nem tudnak értékbecslést végezni. Értékbecslés nélkül szinte eladhatatlan lesz a ház, és biztosítást sem kötnek rá, ami szintén akadálya az eladásnak.
Kérdésem, hogy a purhab mögött/alatt nem rohadhat szét a fa, főleg ha nem zártcellás? A purhab felszívja a párát, és megrohaszthatja a fát, amit befújtak vele, erről van esetleg műszaki véleményetek?

cserjesandras
Автор

Üdvözlet Mindenkinek! Mi Kádár-kockában cseréltettünk régi ajtókat új faajtókra. Ha jól láttam, az ajtókat néhány csavarral rögzítették a falba, aztán purhabbal fújták ki a körülötte lévő rést. Csak bizonyos részeken lyuk van a purhab és a fal között, plusz nagyon kitüremkedik néhány helyen. Úgy láttam videókban, hogy levágni (a fal síkjáig) sem a legjobb, mert akkor átereszti a hideget. Magyarán akkor ez rossz megoldás volt az ajtót beszerelők részéről? Előre is köszönöm a gondolatokat!

adambazso
Автор

Köszönöm, engem le is beszéltél róla. :)

PetiDVTK
Автор

Nagyon jó volt, köszönöm! A fújható üveggyapot is érdekelne. Nem csökken a vastagsága idővel?

sandorlaszlo
Автор

Helló
Tervezel videót az eps zsalus technológiáról? Érdekelne a véleményed ezzel kapcsolatban. Nagyon jól hangzik, hogy gyorsan épül, hőhídmentes stb, de a negatív dolgokról nem beszélnek. Pedig az éremnek még mindig úgy tudom 2 oldala van 🙂

miklosbelteczki
Автор

Szia.Figyelj!Vályog ház, borított fa födém, felül sár tapasztással, belül párazárás nincs.Sártapasztásra észnélkül fújják a pur habot.Találós kérdés, hol reked meg a pára?

robertfeher
Автор

Szia, teljesen elfogadom a témával összefüggő véleményed, egyet is értek vele. Viszont akkor mivel javasolt pl. hajózási konténerből épített lakóépületet belülről szigetelni, ami megakadályozza a belső felületen való páralecsapódást? Nyilván egy megfelelő külső szigetelés megoldhatja ezt a problémát, viszont elég sok példa van arra világszerte és nem csupán melegebb öveken, hogy kívülről pedig nincs szigetelés/burkolat, csak a pőre lemez festve, ami adott esetben "dízájnként" is szolgál.

rustysaw
Автор

Most néztem pont a napokban egy átfogó angol szakértői véleményt és ő fő problémaként a fa szerkezetre direkt fújva rövid időn belül mivel nem szellőzik elrohasztja a gerendákat. Ezért ott Angliában nem is adnak hitelt és biztosítást purhabos házakra. Illetve azt is kifogásolta, hogy érdekes módon ugyan nem gyúlékony, de erőteljesen táplálja a tüzet és ezért sem engedélyeztethető ott. Plusz egyéb más "apróbb" hibáját is érintette, de ez a kettő volt ami különösen veszélyes.

HobiHobbies
Автор

Oldoszer tartós kipárolgása az milyen mértékű kb 1 év múlva?

stevengeorge
Автор

Brit kitekintés: Meglep, hogy nem említetted példaként a leégett Grenfell Tower-t, ahol a nem megfelelő és gyűlékony szigetelés miatt égett végig az egész épület és a füst miatt haltak meg rengetegen. Itt egyébként sztem még mindig nem tiltják, csak az értékbecslők nagyon nem szeretik. Ha meglátják, azonnal lehúzzák az ingatlan értékét, részben azért, amit te mondtál - nem lehet tudni a minőségéről semmit -, részben meg azért, mert nem lehetnek biztosak benne, hogy nem vmi komoly rovar vagy szerkezeti kárt fedtek-e el vele. A tetőnél még az is gond, ha ázni kezd, a nyílt cellás meg tudja magát szívni és gyakorlatilag konstans áztatja a tartószerkezetet, ami kívülről nem feltétlenül látszik. Úgyhogy velem szemben párhuzamosan jönnek a "szigetelj fújt szigeteléssel", és az "eltávolítjuk a fújt szigetelését" cégek hirdetései, ami eléggé vicces tud lenni.
Nálam azért van PIR lap a falban, mert a házat csak belülről lehet szigetelni, és eléggé korlátos a hely. A vásárolt PIR szigetelés 0, 022 hőátbocsájtási tényezővel rendelkezik, a kőzetgyapot meg 0, 033, és ha korlátos a hely, akkor nagyon nem mindegy. Még gondolkoztam a fenoloson, de az annyira irtózatosan drága, és olyan sokkal nem jobb már a 0, 018-as értéke, hogy elvetettem. A tűzkockázat miatt a felújítás végére lesz 5 tűz és füstjelző beépítve, illetve a menekülési útvonalaknál lévő szigetlés csak kőzetgyapot lesz. Szóval ha lesz is tűz, arról szinte biztos időben jelzést ekapunk, be van készítve két tűzoltó készülék is, és a bejárati ajtónál kőzetgyapot lesz továbbra is.
Egy falra kerülhet majd külső hőszigetelés, oda kőzetgyapot megy. Az első cég, amelyik kijött felmérni, egyszerre nem értette se a 150 mm-t - miért akarok olyan "sokat"?, konkrétan megkérdezte -, aztán azt se, hogy miért ragaszkodok a kőzetgyapothoz. Meg is kérdezte, hogy a tűz miatt, mondtam, hogy részben azért is. Ha a szomszéd lángrakap, nem szeretnék semmit a falon, amin fel tud futni a tűz az én tetőmig, és onnan át az én házamra. De, hogy ezt nekem kell magyarázni a szigetelő cének, azért teljesen abszurd.

fchris
Автор

Kedves Kömkel, szeretném megkérdezni, hogy mennyezet szigetelésre szerinted mennyire megfelelő az ytong multipor?

timeatakacs
Автор

A megoldasrol is tudnal par szot mondani? Te mit szoktal akkor a saját hazaidnal betervezni fodem szigetelésre? Milyen retegrenddel? A fujt szigeteles nekem azért lenne szimpi, mert kitolti a reseket is. Van esetleg mas szigetelo anyag, amit tudsz ajanlani es az is fujhato?

daniel
Автор

Szia, szeretnék kérni tanácsot arra, hogy van házunk, ami rendelkezik egy loggia-val és körbe lét szigetelve a ház, így hamatponti különbség lépet fel alatt. Hogyan tudnánk ezt orvosolni? Van rá megoldás? Emeleti padló szigetelése sajnos nem működik, mert nyílászáró nem engedi. Válaszodat előre is köszönöm! Boldog ünnepeket!

gabornagy
Автор

A szarufa feletti PIR szigetelésről mi a véleményed?

harangx
Автор

Szendvicspanelek készítéséhez szállítottam sokáig alapanyagot. Neve MDI. ( mono diisocyanate). Hát nem nevezném egészségbarát anyagnak. Régebben ADR kategória volt.

ferenctar